Genel

Gamsız Ve Kuralsız Sürücüler ile Tehlike Üçgeni

Ters yöne giren araçlar tehlike saçıyor. Tehlike ile her gün burun buruna gelen vatandaşlar kural tanımayan sürücülere isyan etti.

Gamsız Ve Kuralsız Sürücüler ile Tehlike Üçgeni

İzmir’in Urla İlçesi Hacıisa Mah. ile Rüstem Mahallesinin sınırlarında kalan Erdoğan Ker Caddesi, Çelen Sokak ve Çay Sokağın kesiştiği sokakta her gün gamsız araç sürücüleri kuralları hiçe sayarak, birkaç dakika  zamandan kazanmak için  araçlarını ters yönlere sokarak büyük tehlikeler yaratıyorlar.

Bir kaç ay önce Erdoğan Ker Caddesinde bu alanda caddeyi ikiye bölme çalışmaları yapıldı. Ne oldu ise bu çalışmalardan sonra olmaya başladı. Çay sokak ile çelen sokaktan çıkan araçlar ırmak sokağa geçe bilmek için araçlarını trafik akışının tersi yönünde kullanıyorlar.  Doğru yönde araçlarını kullanan sürücüler bir anda karşılarında üstlerine doğru gelen araçlarla burun buruna kalıyorlar. Kaldırımda yürüyen yayalar da ters yönde araç gelebileceğini hesaplamadıkları için karşıdan karşıya geçerken büyük tehlikeler atlatıyorlar. Yaşlılar, hamileler, bisiklet sürücüleri ve özellikle bazı günler kurulan halk pazarı da düşünüldüğünde  bu zamana kadar büyük bir kazanın yaşanmaması sevindirici. Vatandaşlar arasında, Urla’da bulunan yöneticilerin ise bu duruma seyirci kalmaları şaşkınlık yaratıyor. “Kurallara uyan bizlerin suçu nedir. Biz her gün bu stresi çekmek, ölümle burun buruna gelmek zorunda mıyız.”Dediler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL