Genel

Esnaf sokağımızın ışığıdır Işığımız Sönmesin

Esnaf sokağımızın ışığıdır Işığımız Sönmesin

1)Çalışmaya devam eden ise özellikle şoför esnafımız yolcu sayısının bir anda azalması nedeniyle en çok mağduriyet yaşayan kesim oldu. Bu nedenle akaryakıtta ÖTV ve KDV alınmaması sevindirici bir gelişme olacaktır.

2)Bendevi Palandöken@B_Palandoken·.@ailevecalisma Bakanı Sn. @ZehraZumrutS ile telekonferans görüşmesi yaparak, 500 bine yakın iş yerini kapatan esnafımız için asgari ücret düzeyinde yardım yapılmasını ve prim ödemelerine bakılmaksızın sağlık hizmetlerinden faydalanabilmelerini talep ettim. #Işığımızsönmesin


3)Bendevi Palandöken@B_Palandoken
·Esnafımız akşamları sokakları aydınlatır, sabahları sokağın sesi, hareketi, ışığıdır. #Işığımızsönmesin. Zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde taksiciden, kahveciye, fırıncıya, kuaförden bakkala tüm esnafımızı kapsayan destekler artırılmalı.

4)Bendevi Palandöken@B_Palandoken·Toplu taşıma sektöründeki tüm esnafımız büyük bir mağduriyet yaşıyor. Yolcu sayıları ile birlikte geliri de düştü. Dünyada petrol fiyatları 80-90 dolardan 20-23 dolar seviyesine düşmüşken esnafımıza vergisiz akaryakıt verilerek bu zor zamanda desteklenmelidir.


Bendevi Palandöken@B_Palandoken
·Korona virüs sebebiyle vergi, sosyal güvenlik, kredi, kira ve piyasaya olan diğer borçlarını ödeyemeyen esnafımız zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte tüm esnaf ve sanatkârlarımıza özel bir paket hazırlanmalı.

Bendevi Palandöken

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL