Genel

Engelli Genci Darp Etti, Paylaştığı Görüntü Büyük Yankı Uyandırdı

KOCAELİ’NİN İZMİT İLÇESİNDE ‘DELİKANLI’ LAKAPLI ŞAHSIN AYDINLI İŞİTME ENGELLİ GENCE ŞİDDET UYGULARKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜSÜ SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI. POLİS EKİPLERİ ŞAHSI YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATIRKEN, CUMHURİYET SAVCILIĞI TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA DA OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDIĞI BELİRTİLDİ.

Engelli Genci Darp Etti, Paylaştığı Görüntü Büyük Yankı Uyandırdı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ’Delikanlı’ lakaplı şahsın Aydınlı işitme engelli gence şiddet uygularken çekilen görüntüsü sosyal medyada büyük tepki topladı. Polis ekipleri şahsı yakalamak için çalışma başlatırken, Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada da olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Aydın’da yaşayan işitme engelli Engin E., ’Delikanlı’ lakaplı Fırat K’nın ’Hediyelik eşya işinde çalışır mısın?’ teklifi üzerine İzmit’e geldi. Hediyelik ürünlerin satışını gerçekleştiren Engin E., Fırat K. ve yanında bulunan arkadaşları ile bir dağ evine gitti. Burada iddiaya göre Fırat K. ve arkadaşları, Engin E’yi darp etmeye başladı. Fırat K., elindeki bıçağı işitme engelli Engin D’nin boğazına dayadığı haldeki çekilen görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Engin E’nin ise işaret dilini kullanarak darp edildiği anları anlattığı görüntüsü, sosyal medya kullanıcıları tarafından “#FıratDelikanlıTutuklansın” hashtagi ile paylaşıldı. Kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken görüntüler, büyük yankı uyandırdı.

Engin E. şikayetçi olurken, Fırat K.’nin kayıplara karıştığı öğrenildi. Polis ekipleri olaya karışan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Olayla ilgili Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, F.K. isimli şahıs ve beraberindeki kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldığı duyuruldu.

Konu ile ilgili Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama başlattı. Engin E.’yi darp eden F.K. ve şahsa yardım eden şahısların yakalanması için başlatılan çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü belirtilerek, “Kocaeli ilinde engelli bir vatandaşımızın darp edilmesi olayıyla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur. Müşteki E.E. polis merkezine başvuru yaparak, 22.03.2021 tarihinde tehdit ve hakarete maruz kaldığını ve darp edildiğini ifade etmiş, şüpheliler hakkında şikayetçi olmuştur. Yapılan araştırma kapsamında elde edilen delil ve bulgular doğrultusunda eylemi gerçekleştiren şüpheli F.K. ve ona yardım eden diğer şüpheliler hakkında ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ ve ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma’ suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında kolluk güçlerine şüphelilerin gözaltına alınmaları talimatı verilmiştir. Soruşturmamız titizlikle sürdürülmektedir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL