Genel

Ege Üniversitesi’nde Uzaktan Eğitime İnternet Engeli

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden Ege Üniversitesinde pandemi sebebiyle uzaktan eğitim, okul içi internet ağının yetersiz kalması yüzünden yapılamıyor. Edinilen bilgiye göre, üniversitenin uzaktan eğitim sitesi EGE DERS’in sık sık arıza..

Ege Üniversitesi’nde Uzaktan Eğitime İnternet Engeli

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden Ege Üniversitesinde pandemi sebebiyle uzaktan eğitim, okul içi internet ağının yetersiz kalması yüzünden yapılamıyor.

Edinilen bilgiye göre, üniversitenin uzaktan eğitim sitesi EGE DERS’in sık sık arıza vermesinin yanı sıra, internet üzerinden gerçekleştirilen derslerin de kampüs içinde internet bağlantısı olmaması sebebiyle verilemiyor. Bundan dolayı hem öğrenciler hem de ders vermek için okula gelen hocalar mağduriyet yaşıyor. Derslerin bir bütünlük içinde yapılamaması, araştırmaların aksaması bütün bir ders yılının heba olmasına sebebiyet veriyor.

Konuyla ilgili tepkilerini dile getiren öğrenciler, “Pek çok okula emsal gösterilen üniversitemizin internet altyapısının böylesi bir ortamda çökmesi hayal kırıklığından başka bir şey değil. Neredeyse 1 yıldır sözde uzaktan eğitim alıyoruz. Ders programlarımızı takip edemiyoruz, hocalarımız da çaresiz. Üniversitede hem kampüs içi ders programı olan EGE DERS sisteminden yararlanamıyoruz hem de kampüsteki internet sağlayıcılarının yetersizliği derslerimizi yapmamıza engel oluyor. Üniversite yönetimi uzun süredir konuya çözüm bulamıyor. Her fırsatta ’Bilgisayar çağı’ söylemleri ile karşımıza geçenler, böylesine bir problemi çözmekten aciz mi anlamış değiliz. Koskoca 1 yılımız böyle giderse heba olacak. Hocalarımızla görüşüyoruz, onlar da derslere bağlanamadıkları gibi internet olmadığı için araştırmalarını da yapamadıklarını belirtiyor.” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL