TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Ekonomi Genel

Ege Girişimcilik Kampının Ev Sahibi İzmir Ekonomi Üniversitesi

EGE BÖLGESİNDEKİ GİRİŞİMCİ GENÇLERİN DESTEKLENMESİ AMACIYLA TÜSİAD VE EGİAD İŞ BİRLİĞİYLE GEÇEN YIL BAŞLAYAN TÜSİAD BU GENÇLİKTE İŞ VAR! EGE GİRİŞİMCİLİK KAMPININ YENİ DÖNEMİ, İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (İEÜ) EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ege Girişimcilik Kampının Ev Sahibi İzmir Ekonomi Üniversitesi

Ege Bölgesindeki girişimci gençlerin desteklenmesi amacıyla TÜSİAD ve EGİAD iş birliğiyle geçen yıl başlayan TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! Ege Girişimcilik Kampının yeni dönemi, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), 2019 yılında “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!” programını hayata geçirmişti. TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! Ege Girişimcilik Kampının yeni dönemi ise İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ev sahipliğinde yapıldı.

Üniversite kent bütünleşmesinin örneğini oluşturan “Kampüsİzmir” projesiyle girişimci gençlerin ve iş dünyasının bir araya geldiği İzmir Ekonomi Üniversitesinde yapılan kampta, 19 ekipten 59 genç iki gün boyunca girişimcilik ekosistemi, müşteri kazanımı ve pazara giriş stratejileri, girişimcilik hukuku, sırları, sözleşme süreçleri üzerine eğitim aldı.

Kampın açılışında konuşan İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, gençlerin fikirlerini ve projelerini hayata geçirirken, doğru yönlendirilmelerinin önemli olduğunu belirtti. Aşkar, “Kamp süresince öğrencilerimiz, kendi geliştirdiği özgün fikirlerini nasıl hayata geçirebileceklerini öğrendi. Gençlerimizin girişim fikirlerini ortaya çıkarırken, kendi ekiplerini de iyi kurmaları gerekiyor. Öğrencilerimizin edindiği uzmanlık alanları çok önemli. Gençlerimiz, ekip arkadaşlarının seçiminde de projenin bütününü kapsayan bir plan içinde olmalı” dedi.

“Kurguladığımız ilk yerel programımız olma özelliğini taşıyor”

Bu Gençlikte İş Var! Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun da, programın 2011 yılında TÜSİAD tarafından başlatıldığını ve geçtiğimiz yıl da programın ilk kez bölgelere ayrıldığını dile getirdi. Coşkun, “Her dönem en çok başvuru aldığımız ilk üç bölgeden biri olan Ege Bölgesi, sahip olduğu ticari kültür ve geniş ekonomik tabanın yanı sıra dinamik genç nüfusu ile önemli bir potansiyele sahip. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege paydaşlarımızla kurguladığımız ilk yerel programımız olma özelliğini taşıyor. Bu ilk programı İzmir’de gerçekleştirmemizde paydaşlarımız kadar geçtiğimiz yıllarda TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! girişimcilik bayrağını 4 dönem üst üste İzmir’e getiren ve her dönem TÜSİAD üyeleri ile çalışma fırsatı yakalayan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin de katkısı var. EGİAD işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu programın ikinci dönemini görmek bizlere keyif veriyor” diye aktardı.

EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer ise Ege Bölgesi için heyecanlı bir süreç başladığını, eğitim kampında gençlerin iş fikirlerini, girişimlerini geliştireceklerini söyledi. İzmir girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için çalıştıklarını ifade eden Yelkenbiçer, “İzmir, İstanbul’un dışında Melek Yatırımcılık ve Girişimcilik alanında en hızlı yol alan kentlerden biri. EGİAD Melekleri bu güne kadar bin 500’den fazla girişimci genç ile temas kurdu, 18 girişimci-melek yatırımcı toplantısı organize etti ve 9 girişim projesine yatırım yaptı. İzmir Ticaret Odasının yeni dönemde girişimcilik konusunda yapmaya başladığı çalışmalar İnovasyon Merkezi ve Girişimcilik Merkezi IZQ projesi de İzmir ekosistemi paydaşı sıfatıyla bizi heyecanlandırıyor. Doğru stratejilerle hedef ve eylem birliği sayesinde İzmir’in çok daha başarılı bir profil ortaya koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, Türkiye’de girişimcilik ekosistemi, fikir ve ihtiyaç doğrulama, iş modeli kanvası yapı taşları, müşteri kazanımı ve pazara giriş stratejileri, girişimcilik hukuku, etkili sunum becerileri geliştirme, girişimciliğin sürdürülebilirliği, girişimciler için finans konularında eğitim aldı. TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! Ege finalistleri, 29 Şubat 2019, Cumartesi günü EGİAD ev sahipliğinde yapılacak etkinlikte belirlenecek. Finalistler, iki ay boyunca Ege Rehberleri ile birlikte çalışarak, iş planlarını oluşturacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL