Genel Gündem

Dükkanı Kapatılan Esnafa Kira Ertelemesi

Dükkanı Kapatılan Esnafa Kira Ertelemesi

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, korona virüsü nedeniyle vatandaşların belediyeye olan kira borçlarını ertelediğini açıkladı.

Akhisar Belediyesi encümen toplantısının ardından sosyal medya hesapları üzerinden duyuru geçen Başkan Besim Dutlulu, İçişleri Bakanlığının genelgesi ile iş yerleri kapatılan, Akhisar Belediyesi kiracılarından nisan ayı kiralarını almayacaklarını açıkladı. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı genelgesi ile iş yerleri kapatılmayan fakat işleri iyi olmayan diğer kiracılarının da nisan ayı ödemelerini ertelediğini belirtti.

“Esnafımızın her zaman yanındayız”

“Bu zor dönemde esnafımızın ekonomik olarak ayakta kalabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde yaşanan korona virüsü salgını sebebiyle İçişleri Bakanlığının genelgesi ile iş yerleri kapatılan, belediyemizin kiracılarından nisan ayı kiralarını almıyoruz. Bunun yanı sıra, sektörel sıkıntılar sebebiyle ödeme güçlüğü çeken diğer kiracılarımızın da nisan ayı ödemelerini erteliyoruz. Halkımıza saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL