Genel Gündem

Dükkanı Kapatılan Esnafa Kira Ertelemesi

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI BESİM DUTLULU, KORONA VİRÜS NEDENİYLE VATANDAŞLARIN BELEDİYEYE OLAN KİRA BORÇLARINI ERTELEDİĞİNİ AÇIKLADI.

Dükkanı Kapatılan Esnafa Kira Ertelemesi

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, korona virüsü nedeniyle vatandaşların belediyeye olan kira borçlarını ertelediğini açıkladı.

Akhisar Belediyesi encümen toplantısının ardından sosyal medya hesapları üzerinden duyuru geçen Başkan Besim Dutlulu, İçişleri Bakanlığının genelgesi ile iş yerleri kapatılan, Akhisar Belediyesi kiracılarından nisan ayı kiralarını almayacaklarını açıkladı. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı genelgesi ile iş yerleri kapatılmayan fakat işleri iyi olmayan diğer kiracılarının da nisan ayı ödemelerini ertelediğini belirtti.

“Esnafımızın her zaman yanındayız”

“Bu zor dönemde esnafımızın ekonomik olarak ayakta kalabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde yaşanan korona virüsü salgını sebebiyle İçişleri Bakanlığının genelgesi ile iş yerleri kapatılan, belediyemizin kiracılarından nisan ayı kiralarını almıyoruz. Bunun yanı sıra, sektörel sıkıntılar sebebiyle ödeme güçlüğü çeken diğer kiracılarımızın da nisan ayı ödemelerini erteliyoruz. Halkımıza saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL