TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 259.196
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.332
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 79
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.107
Genel

Dikkat yaya geçitlerinde “Kırmızı Çizgi” var

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulama hayata geçirdi. Artık ışıksız yaya geçitlerinde kırmızı çizgiler de var.

Dikkat yaya geçitlerinde “Kırmızı Çizgi” var

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulama hayata geçirdi. Artık ışıksız yaya geçitlerinde kırmızı çizgiler de var.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sürücülere sesleniyorum, yaya öncelikli trafik kurallarına uyulursa çocuklarımız büyüyecek, ülkemiz için çok daha iyi bir noktaya gelecek” dedi.

Trafikte yaya geçitlerinde Kırmızı Çizgi var. Yurt genelinde başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilmesi gerekiyor.

Urla’da güvenlik güçleri trafikte ehliyetsiz, belgeleri eksik olan araçları ve motosikletleri durdurup kontrol etti. Polis ayrıca toplu taşıt araçlarını durdurup, fazla yolcu ve sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi. İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde, trafik ışıklarının olmadığı yerlerde yayaların geçiş önceliğini sağlamak için kırmızı çizgi uygulamasına geçti. Urla’da da trafik ışığının olmadığı yaya geçitlerinin ortasına tek şerit kırmızıya boyandı.

Kırmızı Çizgi Uygulaması hakkında sürücülere broşür vererek uyarılarda bulunan Dayanç; “Yayalar kırmızı çizgimizdir. Dün akşam itibariyle tüm yaya geçitlerimizi boyayarak farkındalığa dikkat çektik. Jandarma ve Polis ekiplerimiz yaya geçitlerinde görev halindeler ve gerekli uyarılarda ve bilgilendirmelerde bulunuyorlar. Sürücülerimiz lütfen bu kurallara karşı duyarlı olsun. Bizim için vatandaşlarımızın sağlığı ve can güvenliği her şeyden önemlidir” dedi.

Haber Bahri Karatas

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL