BELEDİYELER Genel

Dayanç, Sarıçam’ da göreve başladı 

Haber Bahri Karataş

Dayanç, Sarıçam’ da göreve başladı 

Dayanç, Sarıçam’ da göreve başladı 

Kaymakam Murtaza Dayanç,”Yeni görev yerimiz Adana – Sarıçam ilçesinde hayırlısı ile başlamış olduk.Allah mahçup etmesin”

Daha önce Tokat’ın Turhal İlçesine atanan Murtaza Dayanç, Adana’nın 300 bine yakın nüfusu bulunan merkez ilçesi Sarıçam’a görevlendirildi

Urla eski Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, 24 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Tokat’ın Turhal İlçesine atandı. Kaymakam Murtaza Dayanç, tayin yeri İçişleri Bakanlığı tarafından değiştirilerek, Adana’nın Sarıçam İlçesine görevlendirdi. Öte yandan Urla’ ya yerine atanan Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet’e Urla’da göreve başladı.

Urla’da Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’ un FETÖ Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı. İçişleri Bakanlığı, dönemin Kaymakamı Önder Can’ı Kayyum olarak Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirdi.Ardından, Can’ı da Aydın’ ın Köşk ilçesine görevlendirdi. İkinci kayyum olarak da, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç’ı 2’ci kayyum olarak atandı. İzmir Vali Yardımcısı Önder Can’ da Uşak Vali Yardımcısı oldu.

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameyle İzmir’de 5 vali yardımcısı ve 5 kaymakamın ataması yapıldı.Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Urla’da 20 yılda yapılmayan yatırımları, 2 yıl içinde yapan ve 7’den 70’e herkes tarafından sevilen Murtaza Dayanç’ın sürpriz bir şekilde görev yerinin değiştirilmesi şaşkınlık yaratmıştı. Vatandaşlar, Cimer yazı yazıp, kaymakamın ilçede kalmasını istedi.

Murtaza Dayanç, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile önce Tokat’ın Turhal İlçesine atandı. Ardından da görev yeri İçişleri Bakanlığı tarafından değiştirildi. Dayanç’ ın yeni görev yeri, nüfusu 300 bine dayanan Adana’nın merkez ilçesi Sarıçam oldu.

Bugün, yeni atandığı Adana’nın Sarıçam İlçesinde, göreve başlayan Kaymakam Murtaza Dayanç’ ı hükümet konağı girişinde çalışanlar karşıladı . Çalışanlar, Dayanç’ a çiçek verdi.Ardından, Kaymakamlık makamına geçen Murtaza Dayanç, hayırlı olsun ziyaretine gelen, kamu görevlileri ve vatandaşları kabul etti.

Sarıçam Kaymakamı Murtaza Dayanç, “Yeni görev yerimiz Adana – Sarıçam ilçesinde hayırlısı ile başlamış olduk.Allah mahçup etmesin” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL