Genel Siyaset

Cumhuriyet fazilettir

İlanı ile birlikte tarihimizde çok büyük bir çığır açan Cumhuriyet, 98 yıldır milletimizin ve devletimizin esin kaynağı olmaya devam ediyor. Cumhuriyetimizin temelinde, milletimiz ve onun kahramanlığı bulunmaktadır. Ülkemizin işgali karşısında..

Cumhuriyet fazilettir

İlanı ile birlikte tarihimizde çok büyük bir çığır açan Cumhuriyet, 98 yıldır milletimizin ve devletimizin esin kaynağı olmaya devam ediyor.

Cumhuriyetimizin temelinde, milletimiz ve onun kahramanlığı bulunmaktadır. Ülkemizin işgali karşısında tek vücut olan Büyük Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisimiz ile destanlar yazmıştır. Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte, kurtuluşumuzun ve Cumhuriyetimizin önü açılmıştır.

Cumhuriyet, korumamız ve yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Hepimiz bu bilinç içerisinde olmalıyız. Milletimizin Cumhuriyet ile perçinlenen onurlu ve özgür yaşama tutkusu, zaman içinde kurumsallaşan demokrasi ile birlikte zirveye çıkmıştır.

Bugün; demokratik ve sosyal bir hukuk devleti niteliğindeki dinamik Türkiye Cumhuriyeti’nde hepimiz, daha müreffeh günlere doğru ilerlemenin sevinç ve huzurunu yaşıyoruz. Bu durumda her birimize düşen en büyük görev, birlik ve bütünlüğümüzden taviz vermeden, daha güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti için gayret göstermek olmalıdır.

Şimdi önümüzde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hepimize gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaşma yolunda, Cumhuriyetimizin 100. yıl vizyonu var.

Bu tarihi gün dolayısıyla Cumhuriyet idealinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, devletimizi kurup cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyor; milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bu vatan için canlarını vermekten çekinmeyen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum.

Cumhuriyet fazilettir…

Mahmut Atilla Kaya

Ak Parti İzmir Milletvekili

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL