Genel

CHP’den EĞİTİMİŞ’e ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ

Haber Merkezi

CHP’den EĞİTİMİŞ’e ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ
  1. CHP’den EĞİTİMİŞ’e ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ 

Urla CHP Kadın Kolları MYK üyesi Hatice Semerci, Kadın Kolları Başkanı Nagihan Alaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Nesrin Dülekalp, Aysel Güngörmez, Aslı Sicim, Meltem Mete Hasanefendi, Neriman Esen ve Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi Diyarcan Bazin, Eğitim İş Urla Temsilciliği’ni ziyaret ederek,*Eğitim İş*’in nezdinde tüm öğretmenlerin *Öğretmenler Günü*’nü Kutladı.

Eğitim İş Urla Temsilcisi H.Cemil Doğru,bu anlamlı ziyaret için teşekkür ettikten sonra heyeti 24 Kasım’da Yapılacak olan İş Bırakma ve GEÇİNEMİYORUZ BARINAMIYORUZ YAŞAYAMIYORUZ Eylemi’nin gerekçelerini açıklayıp destek istedi. Eğitimcilerin 25 Kasım’da da Ankara’da Anıtkabir’de Büyük Atatürk’e içinde bulundukları durumu anlatacaklarını belirtti.

Heyet ise Öğretmenliğin ve Eğitimin önemini vurgulayıp Eğitim Camiasının sorunlarını yakından bildiklerini ve başta ekonomik hakları olmak üzere özlük haklarının iyileştirilmesi için, ÇEDES gibi Cumhuriyet Değerleriyle ters düşen projelere karşı verdikleri mücadeleye destek olmak için ellerinden gelen desteği vereceklerini,tep tip kıyafet dayatması olan Öğretmene Önlük zorlamasının asla kabul edilmeyeceğini vurguladı ve 25 Kasım’da Urla’da gerçekleştirecekleri KADINA ŞİDDETE HAYIR Eylemi için destek rica ettiler.

EĞİTİMİŞ yöneticileri de;Eğitim İş’in, Eğitim İşgörenlerinin karşılaştıkları her türlü sorunda yalnız kalmaması için kurduklarını,çocuğa-kadına-eğitimciye-sağlıkçıya şiddetin günümüzün büyük sorunu olduğu ,her ortamda şiddete karşı dik durduklarını şiddetin ancak eğitimle aşılabileceğini ancak mevcut durumda da kararlı tedbirler alınıp,şiddet uygulayanlara gerekli cezaların verilmesiyle caydırıcı etkinin artabileceğini,devletin de mağduriyetler oluşmadan tedbir almasının gerektiğini vurguladılar ve 25 Kasım’da başta kadın üyeleriyle birlikte tüm üyeleriyle alanlarda olacaklarını belirttiler.

Yaklaşan Yerel Seçimlerde Urla’nın tarihine,demokratik kültürüne yakışan bir süreç yaşaması temennisiyle ziyaret tamamlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL