Genel Siyaset Son Dakika

CHP URLA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BALKAN’DAN COŞKU DOLU MİTİNG

Haber Merkezi

CHP URLA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BALKAN’DAN COŞKU DOLU MİTİNG

CHP URLA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BALKAN’DAN COŞKU DOLU MİTİNG!

“Hedefimiz, yaşam kalitemizin artacağı; daha modern, daha sağlıklı Urla”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, ilk mitingini 15 Mart 2024 Cuma günü gerçekleştirdi. Urla Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlenen miting öncesinde binlerce kişi Urla Cumhuriyet Meydanı’ndan miting alanına yürüyüş gerçekleştirdi.

 

Urla halkının ilk günden bu yana verdiği destekten dolayı yaşadığı mutluluğu dile getiren Balkan “Adaylığımızın açıklandığı ilk günden bugüne kadar bizlere inanan, güvenen ve desteğini esirgemeyen tüm Urlalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Mitingde, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Türkiye İttifakı çağrısı üzerine görevinden istifa ederek CHP’ye üye olan Zafer Partisi Urla İlçe Başkanı Ersoy Uluçay, Zafer Partisi Meclis Üyesi Adayı Nilgün Göçük ve beraberindeki heyete rozetleri takıldı.

 

İlçe Başkanı Karasakal “Vakit hep birlikte yeni bir yolculuğa çıkma vaktidir”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan mitingde coşkulu kalabalığa konuşan CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal “Urla’nın kaybettiği 4 buçuk yılı Urla’ya unutturabilmek için bu dönem 10 yıllık çalışacağının sözünü veren, hizmet aşkı ile yanıp tutuşan, Urla’yı karış karış bilen, Urlalıyı çok iyi tanıyan, dertlere derman olacak bir başkanımız olacak. Vakit hep birlikte yeni bir yolculuğa çıkma vaktidir. Vakit size ait olanı yeniden size takdim etme vaktidir. Vakit seçilmiş Belediye Başkanımız ve seçilmiş Meclis Üyelerimizle Urla’ya hizmet etme vaktidir. Bende partim adına, Urla’da Selçuk Başkanla, İzmir’de Cemil Başkanla ve ardından tüm Türkiye de Genel Başkanımız Özgür Özel ile birlikte tüm belediyelerimizi Mustafa Kemal Atatürk yolunda, altı okumuz ışığında yöneteceğimize söz veriyorum” dedi.

 

“Hedefimiz, yaşam kalitemizin artacağı; daha modern, daha sağlıklı Urla”

 

Hayata geçirmek istediği projelerin altyapı çalışmalarına başladıklarının altını çizen CHP Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan “Bu akşam ilk mitingimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ilk büyük buluşmada sizlerle 16 gün sonra resmi olarak başlatacağımız projelerimizden bahsetmek istiyorum. Resmi olarak diyorum çünkü biz çalışmalarımıza çoktan başladık, projelerimizin altyapı çalışmalarını gerçekleştirdik. Yaşam kalitemizin artacağı; daha modern, daha sağlıklı Urla hedefimiz için, birbirinden değerli meclis üyelerimizle birlikte mazbatamızı alır almaz bu çalışmalara başlayacağız” dedi.

 

“İlçemizin trafik ve otopark sorununu en hızlı şekilde çözeceğiz”

 

İlçenin en büyük sorunlarının başında trafik ve otopark sorununun geldiğinin altını çizen Balkan, 4 buçuk yıldır tüm devlet imkanlarına rağmen Uğur Mumcu Kavşağı’na ve Hastane Kavşağı’na alt geçit yapılmaması ve Çevre yolunun Karaburun Gişeleri’ne kadar ücretsiz yapılmaması üzerinde kayyım yönetimine serzenişte bulundu.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Urla Belediyesi iş birliğinde Bülent Baratalı Caddesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Caddesi’nde ‘Süreli Ücretsiz Otopark Sistemi’ne geçmek istediklerini belirten Balkan “Eski İzmir-Çeşme Yolu üzerinde yer alan ve yoğun trafiğin oluştuğu Hastane Kavşağı ile Uğur Mumcu Kavşağı’na alt geçit projemizi en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile hazırlayacağımız projeyi bakanlığa sunacağız” dedi.

 

“Yeni kent merkezi ile ilçemiz nefes alacak”

 

Artan nüfus ile sıkışan ve hayatın zorlaşmasına neden olan kent merkezinin, yeni düzenleme ile nefes alacağını belirten Balkan, “Urla’nın nüfusu göçler nedeniyle günden güne artış gösteriyor. Dolayısıyla bu merkezin de sıkışmasına ve hayatın biraz daha zorlaşmasına neden oluyor. Bu sorunu ancak Urlamızın merkezini genişleterek ve kaydırarak çözebiliriz. Merkezin nefes alması için; Kamu Kurumlarını yeni Adliye Binası’nın bulunduğu adaya taşımak istiyoruz. Onların çalışma sistemlerini daha hızlı hale getirecek bu adım için kamu kurum ve kuruluşlarımız ile görüşmelerimize başladık. Dezavantajlı ve yaşlı vatandaşlarımızın Sağlık Ocağı’na ulaşmakta zorlandığını biliyoruz. Hükümet Konağı ve Kaymakamlık Binası için de yeni adliyemizin yanında yerleşke alanı belirleyip devletimize yakışır yeni bir Hükümet Konağı yapılmasını sağlayacağız. Sağlık Ocağını da Zafer Caddesi üzerinde bulunan mevcut Hükümet Konağı’nın yerine taşınmasını sağlayacağız. Toplu taşımanın önünden geçtiği, engelli ve yaşlı ulaşımına uygun, otopark alanları olan yeni bir Aile sağlığı Merkezi’ne kavuşacağız. Taşınacak olan Sağlık Ocağı’nın yerine de Kent Kütüphanesi ve Kent Park yaparak vatandaşlarımızın şehrin merkezinde nefes almasını istiyoruz. İlçe merkezimin düzenlenmesinde cephe-sokak sağlıklaştırılması projemiz ile kaldırım ve işyeri giriş kotlama düzenlemeleri, ilçe merkezini yayalaştırma ve trafik haritası oluşturulması, tabela yönetmeliği gibi çalışmalarımız da olacak” dedi.

 

Projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Balkan’ın proje başlıkları; “İskele Gençlik Spor Merkezi Kompleksi, Mavi Bayraklı Belediye Plajları, 12 Eylül Spor Salonu’nun yanındaki alana Sosyo-Kültürel Tesis, Modern Barınak – Can Dostlar Kreşi, 100. Yıl Kültür Merkezi, Gülbahçe Yeni Otobüs Terminali, yeni Sanayi Bölgesi planlaması ve 3 bin kişilik öğrenci yurdu inşası şeklinde.

HP URLA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BALKAN’DAN COŞKU DOLU MİTİNG!
CHP URLA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BALKAN’DAN COŞKU DOLU MİTİNG!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL