BELEDİYELER Gündem Siyaset

CHP Belediye Başkan Adayları Tek Yürek

Haber Cenk Özen & Haber Merkezi

CHP Belediye Başkan Adayları Tek Yürek

CHP Belediye Başkan Adayları Tek Yürek

Birlik, beraberlik fotoğrafı bu olsa gerek; Urla Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Selçuk Balkan ile Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay el ele omuz omuza, “Her şey Cumhuriyet Halk Partisi için!” dedi.

Bugün, saat: 14:00’da Güzelbahçe / Yelki CHP seçim ofisi açılışına CHP’li siyaset adamları ve partililer akın etti

Açılışa; Önceki dönem İl başkanlarından, 25, 26 ve 27. Dönem Milletvekili Tacettin Bayır, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, Urla Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, bir önceki CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek, Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, CHP Urla Belediye Başkan Aday Adaylarından Mimar Mustafa Karasakal, İş İnsanı Fırat Gül, Abdurrahman Özdemir, Rıdvan Alkan, Urlalı, Güzelbahçeli, Seferihisarlı partililer ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Kısa bir konuşma yapan Başkan Adayı Mustafa Günay; Açılışı yapılan seçim bürosunun ilçeye, partiye hayırlı olmasını diledi. Önümüzde yapılacak yerel seçimlerde Güzelbahçe’nin en yüksek oy ile, il rekoru kırarak tamamlayacağına kuşkusunun olmadığını aktardı. Yelki’li gençlere Yelki’ye “Son Teknoloji Halı Saha” yapacağının, Güzelbahçe Seferihisar caddesi arasında kalan sınırlarının, peyzaj ve kaldırım düzenlemelerinin yapılarak ilçemize yakışır bir hale getireceğinin müjdesini verdi. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye  ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

Birlik ve beraberlik içinde olacağız’

‘Güzelbahçe’nin onayı, ailenizin Günay’ı’ sloganıyla yola çıkan CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay, seçim koordinasyon merkezi açılışında coşkulu kalabalığa seslendi Günay, “Çok heyecanlıyım, 15 senedir hizmet verdiğim yere şu an farklı bir görevde hizmet vermek için geliyorum. Burada bir ofis açıyoruz, bu ofis bizim birlik ve beraberlik içinde oturup her şeyi konuşacağımız bir ofis olacak. Burada konuşulan her şey kayda geçecek. 31 Mart’ta CHP bayrağını Güzelbahçe Belediyesi’nde dalgalandırdığımızda burada konuşulan projeleri hayata geçireceğiz. Güzelbahçe’yi İzmir şampiyonu yapmaya var mısınız?”

‘Meclis’te 15-0 yapacağız’

Başkan Adayı Günay’ın sorusuna alkışlar eşliğinde, ‘Varız’ yanıtı geldi.  Güzelbahçe’yi İzmir’in şampiyonu yapacaklarının sözünü veren CHP’li Günay, “Bu yolu hep birlikte yürüyeceğiz, ‘Biz yaptık oldu’ demeyeceğiz. Hep beraber yapacağız. Emek de bizim hak da bizim. Buradan söz veriyorum; Güzelbahçe’yi daha ileriye götürmek için elimden gelen her şeyi yapacağım,7/24 durmadan çalışacağım. Bir söz daha istiyorum; bu da Türkiye şampiyonluğu olacak. Meclis’te 15-0 yapmaya var mısınız?” dedi. Bunun üzerine kalabalıktan alkışlarla destek geldi. Günay, “15-0 yapacağız. Bu dönem bize yakışan budur. Çok çalışacağız. Bizi kimse tutamaz” ifadelerini kullandı. Başkan Adayı Günay konuşmasında ayrıca, Yelkili gençler için son teknoloji bir halı saha yapacağını ve Seferihisar yoluyla ilgili gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğini söyledi.

‘Mustafa İnce’ye teşekkür etti’
Güzelbahçe’de 3 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yapan CHP’li Mustafa İnce’ye de emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Adayı Günay, “15 yıl yanında olduğum, birlikte yol yürüdüğüm, birbirimizi hiç incitmediğimiz Belediye Başkanımız Mustafa İnce’ye sonuna kadar teşekkür ediyorum. O benim kardeşimdir, yol arkadaşımdır, sonuna kadar da öyle olacaktır” diye konuştu.

‘AKP’li Dağ’a gönderme’

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Hamza Dağ’ın afişinde partisinin logosunun yer almamasına atıfta bulunan CHP önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, ”Beni mutlu eden bir şey var; adayımızın adının yazılı olduğu afişlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partimizin logosu saklanmıyor. Ama rakip partinin Büyükşehir Adayı arkadaş partisinin logosunu afişlerine koyamıyor. Biz, kalpaklı Atatürkçüler olarak, Güzelbahçeliler, İzmirliler olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden vazgeçmeyeceğiz. Mustafa Günay, Güzelbahçe’de yıllardır belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Güzelbahçe’yi çok iyi bilen bir arkadaşımız. İnanıyorum ki Güzelbahçe halkı önümüzdeki dönem Güzelbahçe Belediyesi’nden güzel hizmetler alacak. Mustafa Günay’dan bu konuda söz alıyorum. Yolumu açık olsun” diye konuştu.

‘El ele kol kola olacağız’

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek de şunları söyledi: “CHP’nin 3’üncü büyük kurultayından bir örnek vereyim, Mustafa Kemal Atatürk, ‘CHP’yi ayakta tutacak şey CHP’lilerin birbirine olan inancıdır, güvenidir’ diyor. Atatürk ve arkadaşları Milli Mücadele döneminde tartışıyorlar ancak memleketi kurtarmak için hep el ele omuz omuza oluyorlar. Bugün burada sadece bir seçim bürosu açmıyoruz; bugün burada, şeriatı dillendirenlere karşı laik, Atatürk Cumhuriyeti’nin seçim bürosunu açıyoruz. Kavga edeceğiz, birbirimizi eleştireceğiz, zaten CHP’yi CHP yapan şeylerden biri budur. Ama günün sonunda mücadele için el ele kol kola birlikte bu mücadeleyi vereceğiz. O mücadele günü geldi çattı. CHP Güzelbahçe Örgütü’nde bir seferberlik ilan ediyoruz; ya bir şeylere kızıp evimizde o kötü günlerin gelmesini bekleyeceğiz ya da el ele kol kola çıkıp laik, demokratik cumhuriyetin savaşın vereceğiz.”

Konuşmaların ardından Yelki seçim bürosu büyük bir coşkuyla açılışı yapıldı ve Mustafa Günay esnafı gezerek hayırlı işler diledi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL