TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel

Çeşmede Adrenalin Arayanların Tercihi Su Sporları

ÇEŞME’YE GELEN TATİLCİLER SICAK HAVA NEDENİYLE ÇEŞME’DEKİ PLAJLARDA SERİNLEMEYE ÇALIŞIRKEN, EĞLENCE VE ADRENALİN ARAYANLARIN TERCİHİ İSE SU SPORLARI OLUYOR. ÇEŞME’NİN ÇEŞİTLİ PLAJLARINDA BULUNAN SU SPORLARI MERKEZLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR.

Çeşmede Adrenalin Arayanların Tercihi Su Sporları

Çeşme’ye gelen tatilciler sıcak hava nedeniyle Çeşme’deki plajlarda serinlemeye çalışırken, eğlence ve adrenalin arayanların tercihi ise su sporları oluyor. Çeşme’nin çeşitli plajlarında bulunan su sporları merkezleri yoğun ilgi görüyor.

İzmir Çeşme’de sürat ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez tercihi jet ski olurken, wakeboard, ringo, snowboard, flyboard, wakesurf, parasailing, banana gibi su sporları araçlarıyla da denizde keyifli anlar geçirmek mümkün oluyor.

“Dikkatli yapıldığı zaman hiçbir sıkıntı olmaz”

Çeşme’deki bir otelin plajındaki su sporları merkezinin işletmecisi Selçuk Üçok, su sporlarıyla insanların adrenalin salgılarken, spor yaptığına da dikkat çekerek, “Su sporları, insanların adalelerini kullandığı eğlenceli bir spor türü. Tehlikeleri olsa da dikkatli yapıldığı zaman hiçbir sıkıntı olmaz. Ben dalgıçlıkla başladım, 1993’te de tamamen su sporlarına yöneldim. Su sporları sektörü sürekli ilerliyor. Su sporları araçları yenileniyor. İki kişilik ringolarla, bananalarla işe başladım. Araç sayısı yıllar içinde arttı. İnsanlar gördükçe talep de arttı. Su kayağı, wakeboard, yeni ekipmanımız flyboard ile insanlar eğlenceli anlar yaşıyorlar” dedi.

“Su kayağı, bir haftada adale gelişimi sağlıyor”

Su sporlarının insan sağlığına çok faydası olduğunu söyleyen Üçok, “Örneğin su kayağı yaptığınızda, vücuttaki bütün adaleler çalışıyor. 1-2 ay cimnastik salonuna gittiğiniz kadar bir hafta içinde yaptığınız su kayağı, aynı ölçüde adale gelişimi sağlayabiliyor. Bu gelişimi zaten hissediyorsunuz. Tabii gençler de adrenalin, eğlence ve beraber kaynaşma, sosyalleşme istediklerinde ringolara, bananalara biniyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar onları eğlendiriyoruz. Sektörümüzde herkes, insanları su sporlarından keyif almaları için katkıda bulunuyor” diye konuştu. Tatil için Çeşme’ye gelen ve arkadaşları ile birlikte su sporları ile eğlenceli anlar geçirdiğini söyleyen Melis Vural, adrenalin ve eğlence için su sporlarını tercih ettiğini anlattı. Tatilci gençlerden Arda Benli de, “Su sporu yaparken düşmek çok güzel bir duygu. Çok eğlenceli” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL