TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 237
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 23.197
Genel

Çeşmede 65 Yaş Üstü Vatandaşların Rutin Tıbbi İhtiyaçları Evlerinde Karşılanacak

ÇEŞME VEFA ÇALIŞMA GRUBU, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR İLE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR

Çeşmede 65 Yaş Üstü Vatandaşların Rutin Tıbbi İhtiyaçları Evlerinde Karşılanacak

Çeşme Kaymakamlığı resmi sitesinde bir duyuru yayınlanarak, 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların rutin tıbbi ihtiyaçlarının, sağlık ekiplerince evlerinde karşılanacağını açıklandı.

Çeşme Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Çalışma Grubu tarafından, ikametlerinden ayrılma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçları, polis, jandarma ve zabıta ekipleri aracılığıyla karşılanmaya devam ederken, Çeşme Kaymakamlığı ikinci bir duyuru yayınlayarak, aynı vatandaşların rutin tıbbi ihtiyaçlarının da, sağlık ekiblerince, ikametgahlarında karşılanacağını açıkladı. Duyuruda, Evde Bakım Hizmetleri’nin devam edeceği ve ihtiyaç durumunda 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmeti’nden de faydalanabilecekleri belirtildi.

Çeşme Kaymakamlığı resmi sitesinde yayınlanan duyuruda şöyle denildi:

“Değerli Çeşmeliler; Coronavirüs tedbirleri kapsamında ikametten ayrılma kısıtlaması / yasaklaması getirilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın enjeksiyon, pansuman vb. rutin tıbbi ihtiyaçları için bağlı bulunulan Aile Hekimliğine telefonla randevu talepleri iletilmesi durumunda, sağlık ekiplerimiz ikametinize yönlendirilecektir. Evde bakım hizmetleri Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanemizin Evde Bakım Hizmetleri Birimi tarafından yürütülmeye devam edecektir. Acil sağlık hizmeti hasıl olduğunda 112 Acil Çağrı Merkezi hizmetinden faydalanılması gerekmektedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL