Dünya

Caretta Caretta’lar yumurtlamak için Urla’yı seçti

Caretta Caretta’lar yumurtlamak için Urla’yı seçti

Caretta Caretta’lar yumurtlamak için Urla’yı seçti

Denizlerin sevimli dostları Caretta Caretta’lar, yumurtlamak için Akdeniz sahilleri yerine bu kez Urla’yı seçti. Demircili sahillerindeki Alkınköy plajına dün gece çıkan Caretta Caretta’lar, yazlıkçıların da yoğun ilgi gösterdiği plaja yumurtalarını bıraktı. Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yumurtaların bulunduğu alanı güvenlik kordonuna aldı.
Urla’nın Demircili mahallesindeki Altınköy plajında iki gündür Caretta Caretta sevinci yaşanıyor. Dün gece (4 Ağustos Salı) sahile çıkan Caretta Caretta’lar, kumu çok güzel olan plaja yumurtalarını bıraktı. Durumu gören vatandaşların bildirmesiyle sahile gelen Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibinde bulunan Ceyhan Doğaner, Serhat Süren, Mahmut Altuğ ve Kaan Güçlü, doğasever vatandaşların da yardımlarıyla yumurtaların bulunduğu alanı barikatlarla kapatarak güvenlik bölgesi oluşturdu.

Zabıta ekiplerinin uyarı levhaları da astığı plajda bulunan vatandaşlar da bölgenin çevresinde nöbet tutmaya başladı. Caretta Carettaların yumurtadan çıkış anlarını görmek için sabırsızlandıklarını belirten vatandaşlar, ‘’İlk kez böylesine güzel bir olaya tanıklık yapacağız. Yavruların denizle ilk kez buluşma anlarının mutluluğunu yaşamak istiyoruz’’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL