Genel Yaşam

Caretta Caretta Yumurtalarına Gözleri Gibi Bakacaklar

URLA’NIN DEMİRCİLİ MAHALLESİNDEKİ ALTINKÖY PLAJI SAHİLİNDE ORTAYA ÇIKAN CARETTA CARETTA’LARIN BIRAKTIĞI YUMURTALARLA, TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İLGİLENİYOR.

Caretta Caretta Yumurtalarına Gözleri Gibi Bakacaklar

Urla’nın Demircili Mahallesi’ndeki Altınköy Plajı sahilinde ortaya çıkan caretta carettaların bıraktığı yumurtalarla, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri ilgileniyor.

Urla’nın Demircili Mahallesi’ndeki Altınköy Plajı sahiline çıkan caretta carettalar, plaja yumurtalarını bırakmıştı. Durumu gören vatandaşların bildirmesiyle sahile gelen Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yumurtaların bulunduğu alanı barikatlarla kapatarak güvenlik bölgesi oluşturmuştu. Caretta carettalar için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler duruma el attı. Ekipler tarafından yumurtaların tam yeri tespit edildi, özel hazırlanan kafeslerden kontrollü bölgeye bırakıldı. Ekiplerden edinilen bilgiye göre kontrollerin aralıklarla devam edileceği, ayrı bir ekip tarafından daha sonra gelinip yumurtalara özel donanımlı kameralar vasıtasıyla bakılacağı, yumurtaların adedinin ve sağlık durumları hakkında bilgi alınacağı bilgisi verildi. Çevre gönüllülerine de gösterdikleri ilgi ve sorumluluk bilinci için teşekkür edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL