TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 219.290
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.626
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 74
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.585
Genel

Bu otobüsler Urla’ ya yakışmıyor

Haber Bahri Karatas – Cenk Özen

Bu otobüsler Urla’ ya yakışmıyor

Bu otobüsler Urla’ ya yakışmıyor

Urla Belediyesi’ nin hurdayı andıran yolcu otobüsleri, turistik ilçeye hiç yakışmıyor.

Vatandaşlar,kapıları kapanmayan, akşamları alkol ve evsizlerin yuvası olan hurdaya çıkmış otobüslerin biran önce yenilenmesini istedi.

İzmir Büyükşehir Belediye eski Başkanı Aziz Kocaoğlu zamanında ilçeye hibe edilen otobüsler durdukları yerde dökülüyor.Adeta hurda görüntüsünü andırıyor.

Diğer İlçe Belediyelerin şehirlerarası otobüsleri andıran araçları varken, Türkiye’ de en iyi üniversiteler arasında yer alan İYTE’ le binlerce öğrenciyi barındıran Urla İlçesine yakışmayan otobüsler tepki çekiyor.

Üniversite öğrencileri tarafından ( Uçan teneke) adı ile anılan belediye otobüslerinin biran önce yenilenmesini istedi.

İlçe Terminalinde bulunan otobüs hareket önünde park halindeki akan yağlar ile yerleri kirleten,kapıları ve camları kapanmayan, bazı bölgeleri çarpılmış olan otobüsler,adeta alkol alan ve evsizlerin mekanı.

Vatandaş soruyor,daha bir ay önce Büyükşehir Belediyesi yüzlerce otobüs aldı,başka illerdeki belediyelere otobüsleri hibe ediyor. Urla Belediyesi kayyımla yönetiliyor diye acaba cezalandırılıyormu? O yüzden mi belediyeye yeni otobüsler verilmiyor. Not: ( Urla Belediyesi Izmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü – Içmeler ve Torosan Mahallelerine hizmet veriyor)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL