Genel Gündem Köşe Yazıları

Bu kadarı da pes!

Cenk Özen yazdı…

Bu kadarı da pes!

Bu kadarı da pes!

Uşak Eşme’de petrol istasyonu olarak faaliyet gösteren Tahir Baykal’a ait firmadan, Urla’da mevcut beton santralleri bulunmasına rağmen beton alındığı ve tereddütlü hususlar bulunduğu hususunda bir denetim belgesi yayınlandığı dair bir şeyler paylaşıldı. Belge sosyal medyada ortalıkta gezerken Urla’da kısa sürede gündem oldu.

Denetimi yapacak, yetkiye sahip kurumun Sayıştay olduğu bilindiği halde, neden böyle bir denetimin yapılma gereği duyulduğu anlaşılamamakla beraber, işin aslı bilindiği halde kamuoyuna niçin sızdırıldığı bilinmezliğini koruya dursun.

Bizim edindiğimiz bilgiye göre, işin doğrusu şu;

Urla’daki beton santrallerine telefon açılmış, Balıklıova’da yapılan okulun önüne dökülmek için beton istenmiş, Urla’daki santraller “orası uzak beton getiremeyiz” deyince çevredeki santraller göz gezdirilmiş, Urla Belediyesi yetkililerince Karaburun’da bulunan beton santrali aranmış beton talebinde bulunulmuş. Karaburun’daki beton santrali: “Tamam getiririz. “deyince, Urla Belediyesi tarafından beton talebinde bulunulmuş. Karaburun’da beton işi yapan şirket betonu gelmiş atmış. Okul açılmış, annelerin babaların yüzü gülmüş.

Şirketin fatura adresininde Uşak Eşme olduğunu, şirketin faaliyet alanının oldukça geniş olduğunu bilmeyenler, elleri ovuşturmuş, Urla Belediyesi Uşak Eşme’den bir petrol istasyonundan beton aldı.

Teknik olarak, Uşak Eşme’den beton gelmesinin mümkünatı olmadığı için Karaburun’daki şirketten beton tahsis edilmiş faturayı Uşak Eşme’de bulunan şirket kesmiş. Betonun donma ihtimaline karşı Urla’da bulunan şirketler bile okulun beton ihtiyacına olumlu cevap veremedi.

Urla Belediyesinin bir takım kalemlerini, hizmet, malzeme vs. Türkiye’nin her yerinden çeşitli ihaleler alan, Uşak Eşme ‘de bulunan o firma bir yıllığına aldığı için faturayı da o kesti.

Balıklıova eski köy okulu restorasyonu Milli Eğitim Bakanlığınca yapıldı, bahçe düzenleme işi eksik kalmış, açılış öncesi milli eğitimin talebi üzerine belediye tarafından yardımcı olundu, aslında işin meblağı da çok cüzi bir rakamdır. Okul orada, bahçe orada, dökülen beton orada, betonun metreküpü zaten hepsinde aşağı yukarı aynı fiyat.

Doğrunun er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

O betonu atandan da, attırandan da hizmeti yapmaya vesile olanlardan da Allah razı olsun. Ne diyelim. Kimi teşekkür eder, kimi küfür. Biz teşekkür edenlerdeniz, peki siz?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL