Dünya Genel

Bu Baca, İlçenin Kabusu Olmaya Başladı

AYDIN’IN KÖŞK İLÇESİNDE VATANDAŞLAR GÜNDÜZ KOKUDAN, GECE DE ŞEHRİ KAPLAYAN DUMANDAN ŞİKAYETİ. ÖZELLİKLE MESAİ SAATLERİ DIŞINDA İLÇE MERKEZİNDE BULUNAN ÖZEL BİR FİRMAYA AİT PRİNA VE SABUN FABRİKASINDAN YAYILAN KOKU VE DUMAN NEDENİYLE HAYATIN ÇEKİLMEZ HALE GELDİĞİNİ BELİRTEN VATANDAŞLAR YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ.

Bu Baca, İlçenin Kabusu Olmaya Başladı

Aydın’ın Köşk ilçesinde vatandaşlar gündüz kokudan, gece de şehri kaplayan dumandan şikayetçi. Özellikle mesai saatleri dışında ilçe merkezinde bulunan özel bir firmaya ait prina ve sabun fabrikasından yayılan koku ve duman nedeniyle hayatın çekilmez hale geldiğini belirten vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.

Aydın-Denizli karayolu üzerinde bulunan fabrikanın bacasından yükselen dumanın yoldan geçenler tarafından ilk etapta yangın zannedilip zaman zaman yangın ihbarı dahi yapıldığı belirtilirken, özellikle astım hastaları için fabrikaya yakın mahallelerde yaşam çekilmez hale geldi. Durumun herkes tarafından bilinmesine rağmen kimsenin yaşanan çevre felaketine ‘dur’ demediğini ileri süren ilçe sakinleri konuyla ilgili defalarca şikayette bulunmalarına rağmen hiçbir olumlu gelişme olmadığını belirttiler.

Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri il genelindeki denetimlerinin rutin aralıklarla devam ettiğini, bahse konu fabrikanın da denetlenen fabrikalar arasında olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL