Dünya Sağlık Siyaset Son Dakika

Bilimin Işığını izleyeceğim. Sıram geldiğinde covid 19 aşımı yaptıracağım.

Bilimin Işığını izleyeceğim. Sıram geldiğinde covid-19 aşımı yaptıracağım.

Bilimin Işığını izleyeceğim. Sıram geldiğinde covid 19 aşımı yaptıracağım.

İzmir Büyüksehir Belediye Baskanı Sn Tunc Soyer sosyal medya aracılığı ile İzmir’li hemşehrilerine seslendi. Soyer aşı tartışmalarına noktayı koydu. ” Bilimin Işığını izleyeceğim. Sıram geldiğinde covid-19 aşımı yaptıracağım.” Dedi.  Sosyal medya üzerinden yaptığı Başkanın açıklaması şöyle;

Değerli İzmirliler;

Bilim insanları, Covid-19’un önlenmesinde en akılcı ve etkin yaklaşımın “güvenli” ve “etkinliği” kanıtlanmış aşı olduğunda birleşiyor. İzmir’de küresel salgın başlar başlamaz kurduğumuz Bilim Kurulumuz da bu görüşte. Ben de bilimin ışığını izleyeceğim.

Sıram geldiğinde Covid-19 aşımı yaptıracağım. Hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezlerinin artan yükünü azaltmak için aşı organizasyonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Sağlık Bakanlığımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Spor salonlarımız, buz pisti, Fuar İzmir’in yanı sıra halkımızın kolay ulaşacağı meydanlara aşı modülleri kurup, gezici aşı ekipleri oluşturabiliriz. Fotoğrafta yurtdışı örneğini göndüğünüz aşı merkezleri için Büyükşehir Belediyemiz tüm kurumsal kapasitesi ile göreve hazırdır. Bu mücadeleyi de güç birliğiyle kazanacağız.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL