TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 237
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 23.197
Genel

Bergamadaki İsmailli Mahallesinde Korkulu Rüya Bitiyor

DSİ 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNCE BERGAMA İSMAİLLİ’DE BAŞLATILAN TAŞKIN KORUMA VE DERE ISLAH ÇALIŞMASINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ.

Bergamadaki İsmailli Mahallesinde Korkulu Rüya Bitiyor

DSİ 2. Bölge Müdürlüğünce Bergama İsmailli’de başlatılan taşkın koruma ve dere ıslah çalışmasında son aşamaya gelindi. Birkaç ay içinde tamamlanacak proje ile mahallede su baskını riskinin azalacağı, vatandaşların derin bir nefes alacağı belirtildi.

Bergama ilçesi İsmailli Mahallesi’nin korkulu rüyası sona eriyor. Zaman zaman yaşanan su taşkınları nedeniyle zor anlar yaşayan vatandaşların derdine çare olmak için başlatılan taşkın koruma ve dere ıslah çalışmalarında son aşamaya gelindi

DSİ 2. Bölge Müdürlüğünce İsmailli Mahallesi’nin ortasından geçen Sarpanlar Deresi ve 1 No’lu dere üzerinde başlatılan projede, Sapanlar Deresi üzerine 500 metre, 1 No’lu Dere üzerine ise 440 metre U kesitli beton kanal inşa edildi.

Bergama İsmailli Mahallesi’ne Sarpanlar Deresi üzerinden gelen suyun şiddetini azaltmak için de 3 adet tersip bendi yaptıklarını belirten DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, projede yüzde 83 gerçekleşme oranına ulaşıldığını kaydetti. Eker, “1 No’lu dere üzerindeki çalışmalarımızı tamamladık. Sarpanlar Deresi üzerinde ise birkaç imalatımız kaldı. Hedefimiz; bahar aylarında projeyi tamamlayarak, hem mahalleyi daha modern bir görünüme kavuşturmak hem de önümüzdeki yıldan itibaren taşkın riskini minimize etmek” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL