TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 343.142
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.118
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 262
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.249
Genel

Başkan Çerçioğlu: “Didim’e yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz.”

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİDİM’İN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA BUGÜNE KADAR 115 MİLYON TL YATIRIM YAPTI. ALTYAPI, YOL YAPIM, TARIMSAL VE KÜLTÜREL ALANLARDA SUNULAN DESTEKLER İLE DİDİM’İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ. BAŞKAN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, “DİDİM’İN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK VE GELECEĞE DAHA GÜVENLİ BAKMASI İÇİN YATIRIMLARIMIZI ARALIKSIZ OLARAK SÜRDÜRÜYORUZ

Başkan Çerçioğlu: “Didim’e yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz.”

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Didim’in ihtiyaçları doğrultusunda bugüne kadar 115 milyon TL yatırım yaptı. Altyapı, yol yapım, tarımsal ve kültürel alanlarda sunulan destekler ile Didim’in çehresi değişirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Didim’in ihtiyaçlarını gidermek ve geleceğe daha güvenli bakması için yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.

Tarihi, doğası ve kültürel değerleri ile Aydın’ın Akdeniz’e açılan kapılarından olan Didim’e Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları sürüyor. Yaz aylarında deniz turizmi, kış aylarında ise kültür turizmi ile ön plana çıkan Didim, aynı zamanda Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2020 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarını göre Aydın’ın nüfus artış hızı en yüksek olan ilçesi oldu.

Bu veriler kapsamında kentin artan nüfusu ve özellikle yaz aylarında yaşanan yoğunluk da göz önüne alınarak planlı bir kent inşa etmek için çalışan Büyükşehir Belediyesi, Didim’e bugüne kadar 115 Milyon TL yatırım yaptı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki bulvar ve caddelerde yolların bakım, onarım ve yapım çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca Didim’de bugüne kadar 211 km yol çalışması yapıldı. Didim’in doğal güzelliğe sahip yollarını güvenli hale getiren Büyükşehir ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarına belirli bir plan doğrultusunda devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL