BELEDİYELER Genel Siyaset

Başkan Aktaş fırtınası

Haber Merkezi

Başkan Aktaş fırtınası

Urla Belediye Başkan Adayı Avukat Aytekin Aktaş Urla sokaklarını karış karış dolaşıyor.

 

31 Mart yerel seçimlere sayılı günler kala ilçede rekabet kızıştı. Türkiye İşçi Partisi Urla Belediye Başkan Adayı Avukat Aytekin Aktaş ilçede öne çıkan birkaç belediye başkan adayından biri, örgütü ile beraber kapı kapı dolaşıyor, vatandaşların talep, istek ve önerilerini dinliyor eğer belediye başkanı olursa neler yapabileceğini hemşehrilerine tek tek anlatıyor.

Aktaş  bugün Yağcılar ve Demircili Mahallesini dolaştı.

Aktaş sosyal medya aracılığıyla burada yaşadığı izlenimlerini seçmenleriyle paylaştı;

Yağcılar ve Demircili köylerine yaptığımız ziyarette gördük ki Urla’nın altyapı sorunu olmayan, yol problemi çözülmüş tek bir köşesi yok. Ayrıca Yağcılar ve Demircili’de okul olmaması sebebiyle öğrenciler taşımalı sistemle okula bozuk yollardan gidip gelmek zorunda kalıyor. Yağcılar halkı ve muhtarı haklı olarak altyapı eksikliklerinden, yolların mevcut halinden ve başından beri karşı çıktığımız rantın ve talanın getirisi olarak kırsalda artan kontrolsüz yapılaşmadan şikayetçi. Demircili’nin ise daha en baştan imar planı yok, altyapısı yetersiz. Enginar tarlaları bulunan mahallede, düzensiz ve kısıtlı imkanlarla tarım yapılıyor. Ayrıca mahallenin gençleri ormanda çalışarak geçimini sağlıyor.

Demircili köyünün bir diğer önemli problemi de “balık çiftliği”. 1. Derece sit alanına kuluçkahane tesisi kapsamında beton boru döşenmesi faaliyetleriyle de sık sık gündeme gelmiş olan balık çiftliğinin doğaya birçok açıdan zarar verdiği kanaatindeler.

Her iki köyü de ziyaretimizde yerel yönetim anlayışımızı, bütünlüklü ve planlı kentlere dair ilkelerimizi aktarıp; Türkiye İşçi Partisi Bilim Kurulu’muzun yürüttüğü çalışmalar ışığında, doğaya zarar veren her uygulamanın karşısında durup, toplumcu, bilimsel yöntemlerle kendi belediye mekanizmalarımızı işleteceğimizin sözünü verdik.

Yağcılar Köyü ve Demircili Köyü ziyaretlerimizde bizlere misafirperverliklerini gösteren Yağcılar Muhtarı Çetin Balkan’a, bizlere evini açan Zeynep Hanım’a ayrıca bizleri sevecenlikle karşılayan Yağcılar ve Demircili’de yaşayan yurttaşlarımıza teşekkür ederiz. Birlikte üreteceğiz, birlikte yöneteceğiz!” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL