Genel

Bakan Pakdemirliden Doludan Zarar Gören Çiftçilere Ziyaret

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ, İZMİR’DE MEYDANA GELEN DOLU FELAKETİNDE SERALARI VE TARIM MAHSULLERİ ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ.

Bakan Pakdemirliden Doludan Zarar Gören Çiftçilere Ziyaret

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’de meydana gelen dolu yağışında seraları ve tarım mahsulleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, zararlarının karşılanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İzmir’de dün gece saatlerinde başlayan dolu yağışı ve hortum, Çeşme ve Urla ilçelerinde tarım arazilerine ve seralara zarar verdi. Ceviz büyüklüğünde ve şiddetli yağan dolular seraların tavanlarını delip geçerken, bölgede bulunan tarım ürünlerine zarar verdi. Çeşme ilçesinde yaşanan hortum felaketinde ise bir at çiftliğinin çatısı uçtu, duvarları yıkıldı. Çiftlikte 5 at telef olurken 3 atın ayağı kırıldı.

Bölgede yaşanan afet üzerine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, seraları ve arazileri zarar gören çiftçileri ziyaret etti. Çiftçilerin sıkıntılarını teker teker dinleyen Bakan Pakdemirli, yaşanan afetten dolayı zarar gören çiftçiler için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Pakdemirli daha sonra, Çeşme’de yaşanan hortum felaketini yerinde incelemek üzere Alaçatı’ya hareket etti.

 

İzmir valisi Yavuz Selim Köşger, Urla Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Kuşcular Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğan da dolu yağışı sonrası zarara uğrayan çiftçileri yalnız bırakmadılar. Urla İlçe Tarım Müdürlüğünün yürüttüğü hasar tespit  çalışmalarını yakından takip ettiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL