Genel Siyaset

Bahri Yalaz kongreye damga vurdu

Haber Merkezi

Bahri Yalaz kongreye damga vurdu

CHP Urla İlçe Kongresinde, partinin Ağabeyi Ahmet Bahri Yalaz’ın konuşması kongreye damga vurdu.

Ahmet Bahri Yalaz yaptığı konuşmada;

Sn. Başkan, Partimizin çok değerli kongre delegeleri, basınımızın çok değerli temsilcileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurup bizlere emanet ettiği, cumhuriyete yürekten sahip çıkıp, Urla’mızı “Demokrasinin Kalesi” yapan sevgili hemşehrilerim. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün Urla CHP olağan ilçe kongremizi büyük bir coşku ile gerçekleştiriyoruz.

21 yıllık AKP tek adam iktidarından kurtulmak, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı ve güçlü parlamenter sistemin, özgürlüklerin egemen olacağı, ülkemizin ekonomik kaynaklarını toplumun tüm katmanlarına eşit ve adil dağıtılacağı, üreten, gelişen modern bir Türkiye yaratmak umuduyla, sandığa gittiğimiz, 14-28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinden maalesef başarı ile çıkamadık.

Partili olarak bizler; bu seçimin sonuçlarının özeleştirisini samimi bir şekilde yapıp, eksik ve hatalarımızı belirleyip, gerekli dersleri çıkararak, asla umutsuzluğa ve yılgınlığa düşmeden, çok güçlü bir sinerji ile önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanmalıyız.

Urla özelimize baktığımızda;

14-28 mayıs seçimlerinde, “Cumhuriyet Sevdalısı” hemşehrilerimin teveccühleriyle, Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na %79 oranında oy vererek Urla’mızı İzmir’in en başarılı ilçelerinden biri yapmıştır.  Bu sonuçların alınmasında emeği geçen, İlçe Başkanı AV. Pelin Karasakal, yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, sandık ve okul sorumlularımıza, müşahitlerimize ve bu başarının gerçek mimarları “Cumhuriyet sevdalısı Urlalı Hemşehrilerime” yürekten teşekkür ederim.

Türkiye’nin en batısında, çağdaş, demokrat, cumhuriyetin değerlerine yürekten bağlı ilçemiz Urla; tarihinin en kaotik ve sancılı dönemini geçirmekte.

Seçilmiş belediye başkanı malum nedenlerden dolayı görevden alınmış ve yerine Kayyım atanmıştır. Oylarımızla seçmiş olduğumuz belediye meclisi, işlev dışı bırakılmıştır. Bu durum; yıllardır yerel seçimlerden büyük başarıyla çıkan ilçemizde, derin hüzün ve hayal kırıklığı yaratmıştır.

Halkımız incinmiş, kırgın ve kızgındır.

Elbette yaşanan ve Urla’mıza asla yakışmayan bu elim olayların, vicdani ve siyasi değerlendirmeleri partimiz tüm yetkili organlarında en doğru ve objektif şekilde yapılmalıdır.

Urla olarak Mart 2024 Yerel Seçimlerinde bu ve benzeri olayları yaşamak istemiyoruz. Belediye başkanı ve meclis üyesi adaylarının, partimizin kayıtlı tüm üyelerinin hür iradeleriyle  belirlenmesi (ön seçim ile) Urla ilçe örgütümüzün en temel ve öncelikli beklentisidir. Aday ve adaylar belirlenirken;  partide emeği, halkta karşılığı olan, yüksek liyakat sahibi, vizyonuyla kenti yönetebilecek, bilgi, birikim donanıma sahip, “Sosyal Belediyeciliği” özümsemiş, geçmişinde herhangi bir leke bulunmayan, örgütümüzün içinden süzülüp gelen, aday ve adaylar değerlendirilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçe kongremizin partimize ve Urla’mıza iyilik ve başarılar getirmesini diliyorum.

Büyük Halk Ozanı Nazım Hikmet’in dediği gibi;

EĞER HAK HAKSIZLIKTAN YÜCE,

SEVGİ NEFRETTEN ÜSTÜN

AYDINLIK KARANLIKTAN GÜÇLÜYSE

ÇARESİ YOK USTA…

BİZ KAZANACAĞIZ! İfadelerini kullandı…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL