Genel

Ateş savaşçıları canları pahasına görevden göreve koştu.

2020 ZORLU GEÇTİ: BÜYÜK DEPREMLER ETKİLİ OLDU Ateş savaşçıları, 2020 yılında da canları pahasına görevden göreve koştu. Tehlike dolu anlar yaşayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, İzmirlilerin can..

Ateş savaşçıları canları pahasına görevden göreve koştu.

2020 ZORLU GEÇTİ: BÜYÜK DEPREMLER ETKİLİ OLDU

Ateş savaşçıları, 2020 yılında da canları pahasına görevden göreve koştu. Tehlike dolu anlar yaşayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, İzmirlilerin can ve malını korumak adına başarılara imza attı. Geçen yıl 12 bin 71 yangına müdahale ederken; özellikle depremlerde kurtarma, enkaz kaldırma, deprem çadırı kurma kaldırma ve afet anında yapılması gereken bir çok görevi de yerine getirdi.

Dağda, suda, sel baskınında, kuyudan kurtarma, sıkışmalı trafik kazasında kurtarma gibi 2 bin 907 acil insan kurtarma müdahalesi yaparken, toplam 4 bin 684 olayda dahayvan dostumuzu kurtarma müdahalesinde bulundu. Bunların ise, dikkat çekici bir şekilde %70,5’i kedi kurtarma olarak kayıtlara geçti.
İzmir İtfaiyesi ayrıca, çeşitli emniyet refakati, su baskını vakası, tetkik, kontrol gibi 5 bin 333 hizmet gerçekleştirdi.
İzmir İtfaiyesi ekiplerinin müdahale ettiği 12071 yangından 172’si (% 1,42) tamamen, 400’ü (% 3,31) kısmen yanarak kurtarıldı; 11 bin 499’u (% 95,26) ise başlangıç halindeyken söndürüldü. Yangınların 5338’inin (%44,2) merkez ilçelerde meydana gelmiş olması da bir diğer dikkate değer verilerden birisi olarak kayıtlara geçti.
30 Ekim 2020’de meydana gelen İzmir depremi yaralarının sarılması için de etkin rol oynayan teşkilatta depremin ilk dakikalarından itibaren teyakkuza geçen yönetim kadrosu ve itfaiye ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in koordinasyonunda arama kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığı güne kadar geçen süre zarfında dur durak bilmeden canını dişine taktı.

Eğitim önemli
İzmir İtfaiyesi Eğitim şube hizmet içi eğitimleri ve gönüllü itfaiyeciler ile çeşitli kurum, kuruluş, okullar ve muhtarlara verdiği eğitimlerle öne çıktı. Bu eğitimlere 13 bin 784 katılımcı bulunurken pandemi döneminde ise eğitimlerin etkinlik ve verimliliğini sürekli kılabilmek amacıyla, online eğitim hizmeti şeklinde sürdürülmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL