TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Sağlık Son Dakika

Aşı olamayan bir gazeteci Covid virüsüne yenildi

Aşı olamayan bir gazeteci Covid virüsüne yenildi

Aşı olamayan bir gazeteci Covid virüsüne yenildi

İzmir’de 48 yaşında evli bir çocuk babası gazeteci ve köşe yazarı Gürkan Cengiz, Covit nedeniyle hayatını kaybetti.

Menemen Postası ve Ege’de Bir Gün haber portalı ve gazetelerin köşe yazarı Gürkan Cengiz, 14 gün önce durumu ağırlaştı. Yakınları tarafından Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan Covit testi pozitif çıktı. Üç gün önce entübe olan gazeteci Gürkan Cengiz, bugün sabah saatlerinde, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi.

Gürkan Cengiz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ” Dünya’ da coronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren gazeteci sayısı bini geçti” demişti.

Gürkan Cengiz, Ege üniversitesi iletisim fakültesi Gazetecilik okudu. Mezuniyet diplomasını kızı ile birlikte almıştı.Cengiz’ in ölümü ailesini ve Menemen Postası ile Ege’ de Bir Gün çalışma arkadaşlarını derinden üzdü.

Ege’de Bir Gün haber internet sitesine yazdığı son yazı ise “Benim sadık yarim kara topraktır”

Sağlık Bakanlığı Tarafından sadece Turkuaz basın kartı olan gazeteciler aşı yapılmıştı. Kaba tabiri ile ceplerinde Turkuaz basın kartı olmayan gazeteciler ayrımcılığa uğramıştı. Daha sonra bu karardan vazgeçilmiş ve geçen hafta basın kartı olmayan gazetecilere de aşı vurulmaya başlamıştır.

Gazeteci Gürkan Cengiz cansız bedeni koronavirüs önlemleri altında yarın öğlen Günerli Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Haber Bahri Karatas

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL