Genel Gündem

Aliağada Kadınlar, Hakları İçin Yürüdü

Aliağada Kadınlar, Hakları İçin Yürüdü

İZMİR (İHA) – 1857’de New York’ta başlatılan kadın mücadelesinin 163. senesinde Aliağalı kadınlar, bir araya gelerek yürüyüş düzenledi.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu’nun çağrısıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi bir araya gelen kadınlar, Aliağa Demokrasi Meydanına kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kadınlar, düzenlenen yürüyüşte taleplerini haykırdı.

Demokrasi Meydanında kadınlar ellerini boyayarak kendi pankartlarını yaparken, basın açıklamasını okuyan Müge Çamcı, “Biz kadınlar, yüz yıllardır şiddetin her türlüsünü, yoksulluğu, işsizliği, güvencesizliği, savaşı, ırkçılığı, cinsiyetçiliği en yoğun ve en ağır biçimde yaşayanlarız. Dünya’da her 3 kadından 1’i hayatının bir döneminde şiddete maruz kalmaktadır” dedi.

Çamcı, “Kadın ve erkek iş hayatında aynı süre çalışmakta fakat gerek ücret eşitsizliğinde, gerekse kriz dönemlerinde ilk kapının önüne konulanın kadın olmasıyla, eşitsizliğin iş yaşamındaki yansımaları önümüze çıkmaktadır. Diğer taraftan kadının mesaisi eve geldiğinde de devam etmekte, eşinin ve çocukların bakımını yapmak kadının ödev olarak algılanmaktadır” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL