TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 259.196
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.332
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 79
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.107
Genel

Aliağada 2020 Yılında 4 Bin 72 Sokak Hayvanının Bakım Ve Tedavisi Yapıldı

ALİAĞA BELEDİYESİ VETERİNERLİK BİRİMİ, 2020 YILINDA 4 BİN 72 SOKAK HAYVANININ BAKIM VE TEDAVİSİNİ YAPTI.

Aliağada 2020 Yılında 4 Bin 72 Sokak Hayvanının Bakım Ve Tedavisi Yapıldı

Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, 2020 yılında 4 bin 72 sokak hayvanının bakım ve tedavisini yaptı. Sevimli dostların tedavi süreçleriyle yakından ilgilenen birim, dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını döneminde de çalışmalarına aralıksız devam etti.

İzmir’in Aliağa ilçesinde; iki veteriner hekim, beş saha personeli ve bir büro personeli ile hizmet veren Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, sokak hayvanlarını titizlikle tedavi ediyor. Vatandaşlar tarafından veterinerlik kliniğine bizzat getirilen hayvanların yanı sıra, Hilal Masa’nın Alo 153 ve 0 530 277 22 22 numaralı WhatsApp hattına ulaşan hayvanlarla ilgili ihbarlar da hızla değerlendiriliyor. Çaresiz kalan minik dostlara, saha personeli tarafından müdahale ediliyor. Çeşitli kazalar sonucu yaralanan minik dostlar, ivedilikle kliniğe getirilerek veteriner hekimler tarafından tedavi edilip, bakımları yapılıyor.

Hayvanların bakımlarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, 2020 yılında 3 bin 100 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştirdi. Aynı dönemde 448 kedi, 412 köpek kısırlaştırılırken; 77 kırık operasyonu, 12 fıtık ameliyatı ve 23 amputasyon işlemi yapıldı. Bir yıllık süreçte toplam ise 4 bin 72 hayvan tedavi edildi.

Aliağa Belediyesi, Covid-19 salgını nedeniyle hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarında da hayvanların ihtiyaçlarını karşıladı. Veterinerlik birimi, bu dönemde minik dostlar için rutin görevlerini yapmayı sürdürmenin yanında, sokakta yaşayan hayvanların beslenmeleri için kentin dört bir yanında mama dağıtımlarını artırarak devam ettirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL