Genel Siyaset

AKP ADAYINDAN VE VEKİLİNDEN SKANDAL İTİRAF

Haber Merkezi

AKP ADAYINDAN VE VEKİLİNDEN SKANDAL İTİRAF

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ VE CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DENİZ YÜCEL, AKP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAMZA DAĞ VE AKP MİLLETVEKİLİ EYÜP KADİR İNAN’IN AÇIKLAMALARINA YANIT VERDİ. 

Deniz Yücel, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ile İzmir Milletvekili Eyyüp Kadri İnan’ın, İzmir ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’a yönelik sözlerine yanıt verdi. Hamza Dağ’ın “İzmir’in altyapısıyla ve yenilikçi su politikalarıyla ilgili çalışma ve suya yüzde 50 indirim yapacağız” söylemlerini hatırlatan Yücel, “Hamza Dağ Türkiye’nin yaşadığı derin yoksulluğun, suyun, elektriğin, ev kiralarının ve fahiş fiyatların sorumlusunun, kendisinin genel başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü AKP iktidarının eseri olduğunu unutmuşa benziyor” ifadelerini kullandı. Deniz Yücel sözlerini şöyle sürdürdü;

HAMZA DAĞ, 1 NİSAN SABAHI, BİNALİ YILDIRIM VE NİHAT ZEYBEKCİ’Yİ DAHA İYİ ANLAYACAK

“AKP İzmir adayı, İzmir’de altyapı ve su politikalarıyla ilgili çalışmalar yapacakmış. Zahmet etmesin ama İzmir’i biraz takip etsin. İzmir’de CHP belediyeciliği sayesinde yağmursuyu ayrıştırma ve toplama çalışmaları, sünger kent projesi gibi bir çok proje hali hazırda zaten uygulanıyor. Yapılmakta olanları, sanki ilk kez kendisi yapacakmış gibi anlatması, dersine iyi çalışmadığı gibi, İzmir’den de bihaber olduğunu gösteriyor. Sanki suyun, elektriğin, akaryakıtın tüm ülkede bu kadar pahalı olmasının sebebi kendi iktidarları değilmiş gibi konuşan Sayın Dağ, Genel Başkan Yardımcısı olarak AKP iktidarının yarattığı krizlerden, hayat pahalılığından, yokluktan kendisinin de sorumlu olduğunu unutmamalı. İzmirli rüşvet siyasetine, gerçek dışı vaatlere, Ak gibi gözüken ama sonunun kap kara olduğu belli olan yollara girmez. Böylesine ciddiyetsiz vaatlerle ne ülke ne de İzmir yönetilemez. AKP İzmir adayı bu yolda devam ederse kimin kimi ciddiye almadığını 1 Nisan Sabahı görecektir. Tıpkı Binali Yıldırım’ın ve Nihat Zeybekçi’nin gördüğü gibi…”

YÜZDE 50 İNDİRİM İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ? ELİNİZDE BELEDİYE Mİ YOK?”

AKP’nin İzmir Adayı Hamza Dağ’ın ve İnan’ın yüzde 50 su indirimini İzmirlilere adeta bir rüşvet gibi sunmalarının, tam da AKP iktidarına yakışan bir anlayış olduğuna dikkat çeken Yücel, “Madem seçimden sonra suya yüzde 50 indirim yapabiliyorsunuz, o zaman adama sormazlar mı neyi bekliyorsunuz diye? Mevcut AKP’li büyükşehir belediyelerinin olduğu tüm illerde neden suya yüzde 50 indirim yapmıyorsunuz? Niye seçimi bekliyorsunuz? İzmir, kıyılarına, doğasına göz dikenlere geçit vermez. İzmir, CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetilmeye devam edecek. Kimse boş hayallere kapılmasın” diye konuştu

AKP VEKİLİNDEN SKANDAL İTİRAF

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, AKP İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan’ın CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay’a yönelik eleştirilerine de tepki gösterdi.

 Yücel, “Eyyüp Kadir İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Cemil Tugay’a aklınca “belediyecilik” dersi vermeye kalkmış. Yetmemiş, bir de enflasyon itirafında bulunmuş. Evet, haklı! AKP’nin 22 yıllık iktidarı sonucunda, enflasyon sadece İzmir’de değil Türkiye’nin 81 ilinde var. Başka neler var? Gerçek enflasyonu açıklamaktan korkan TÜİK, döviz karşısında günden güne eriyen Türk Lirası, 5 yılda 5 başkan değiştirdiğiniz, eksi rezervdeki Merkez Bankası, ekonomik buhran, derinleşen yoksulluk, 10 bin liralık emekli maaşı, 17 bin 2 liralık asgari ücret ve 15 bin 48 liraya çıkan açlık sınırı var. Daha sayalım mı? Yoksa bu ülkeyi ekonomide de adalette de yerin dibine sokan AKP’nin icraatlarını anlatmaya devam edelim mi? İzmir’de AKP’ye rağmen sosyal belediyeciliği başarıyla hayata geçiren Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler varken size sadece susmak düşer.” dedi.

AKP’Lİ İNAN BOZUK SAAT MİSALİ…

AKP’li İnan’ın “Enflasyon sadece İzmir’de mi var? Konya’da, Ordu’da, Trabzon’da, Şanlıurfa’da, Antep’te, Afyon’da enflasyon yok mu?” söylemlerinin itiraf niteliğinde olduğuna değinen Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AKP milletvekili Sayın İnan İzmir büyükşehir belediye başkan adayımız Cemil Tugay’a laf söylemek isterken, kendi iktidarları ve genel başkanlarının ülkeyi düşürdüğü durumu ilan etmiş. Bozuk saat bile günde iki kere doğru zamanı gösterir misali, AKP iktidarının bozduğu düzeni, yol açtığı hiper enflasyonu kabul etmiş. Enflasyonun tüm Türkiye’de can yaktığını, hayat pahalılığına yol açtığını farkında olmadan itiraf etmiş.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL