TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Genel Yaşam

Akhisar Belediyesi, Paşa Caminin İbadete Açılması İçin Çalışıyor

AKHİSAR’DA 22 OCAK’TA MEYDANA GELEN 5.4 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN TAHTAKALE CADDESİ ÜZERİNDE BULUNAN BİR KÜLLİYE İÇİNDEKİ MİNARESİ HASAR GÖREREK, İBADETE KAPATILAN 551 YILLIK PAŞA CAMİ’NİN ONARIMI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ AKHİSAR BELEDİYESİ ÜSTLENDİ.

Akhisar Belediyesi, Paşa Caminin İbadete Açılması İçin Çalışıyor

Akhisar’da 22 Ocak’ta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından Tahtakale Caddesi üzerinde bulunan bir külliye içindeki minaresi hasar görerek, ibadete kapatılan 551 yıllık Paşa Cami’nin onarımı ve çevre düzenlemesini Akhisar Belediyesi üstlendi.

Manisa Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı incelemenin ardından hazırlanan raporda minaredeki çatlakların tehlike oluşturduğu tespit edilerek cami geçici bir süre ibadete kapatılmıştı. Caminin minaresinin bulunduğu taraftaki Zühre Tunalı Parkı ve çevresi de demir bariyerlerle kapatılarak oluşabilecek olumsuz bir duruma karşı tedbir alınmıştı. Cami etrafında incelemelerde bulunan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, tarihi yapı olarak bulunan caminin minaresinin tek tek sökülerek çevre düzenleme çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Deprem dolayısıyla çatlakların oluştuğu ve minarenin yıkılma tehlikesinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ibadete kapatıldığını ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Şehrimizde yaşanan depremler sebebiyle hasar gören Paşa Cami’mizin daha hızlı ibadete açılması için minarenin söküm işlemini Akhisar Belediyesi olarak biz gerçekleştiriyoruz. Mahalle halkımız ile fikir alışverişinde bulunduk ve çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. Minarenin sökülmesinin ardından camimiz ibadete açılacak. En kısa sürede camimizin ibadete açılması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İzmir 2. Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan izin alarak sit alanında bulunan bölgede yeni bir park düzenlemesi, yolların genişletilmesi, kaldırımların büyütülmesi ve mevcut olan parkın düzenlenmesini de yapıyoruz. Akhisar’ımızın daha güzel bir görünüme kavuşması için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL