TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 219.290
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.626
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 74
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.585
Genel

Adü Hastanesi’nde Yeni Nesil Mr Cihazı Hizmete Sunuldu

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE YENİ NESİL MR CİHAZI HASTALARIN HİZMETİNE SUNULDU.

Adü Hastanesi’nde Yeni Nesil Mr Cihazı Hizmete Sunuldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yeni nesil MR cihazı hastaların hizmetine sunuldu.

ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yeni nesil 3.0 TESLA MR cihazı, ikinci MR cihazı olarak hizmete sunuldu. Yeni kurulan MR cihazı ile üstün görüntü kalitesi ve çözünürlükte tetkikler yapılabilecek ve hastaların diğer şehirlere gitme gereksinimi ortadan kaldırılacak. ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bu yeni cihazımız ile bölgemizin en önemli eksiklerinden biri tamamlanmıştır. Hem yaşadığımız şehrin ve vatandaşlarımızın hak ettiği üst düzey sağlık hizmeti için çok büyük bir adım atılmış, hem de akademik açıdan ufuk açıcı araştırma ve çalışmaların yapılabileceği bir teknoloji platformuna ulaşılmıştır. Yeni kurulan bu cihaz ile mevcut MR cihazımızda yapabildiğimiz tüm tetkikler daha da üstün görüntü kalitesi ve çözünürlükte gerçekleştirilebilecektir. Yeni MR cihazı sayesinde hastalarımızın diğer şehirlere gitme gereksinimi ortadan kalkmıştır. Hem hastanemiz hem tüm bölümlerimiz hem de hastalarımız için önemli bir gelişme olmuştur. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL