Genel Yaşam

Adıyamanlı depremzede Duygu’nun duygulandıran mesajı

Haber Cenk Özen

Adıyamanlı depremzede Duygu’nun duygulandıran mesajı

Adıyamanlı depremzede Duygu’nun duygulandıran mesajı

6 Şubat 2023 Tarihinde Richter ölçeğine göre  7.7 ve 7.6 şiddetindeki 10 ili etkileyen, 50 bin 96 kişinin öldüğü ve 107 bin 204 kişinin yaralandığı, 1,5 milyon kişinin evsiz kaldığı iki büyük deprem felaketinden sonra Türk halkı devleti ve milleti ile birlik olup yaraları sarmaya çalıştığı günlerde, evsiz barksız kalanlar için, Urla ve Urlalılarda,  Cumhuriyet tarihinden bu yana, izine az rastlanır, topyekûn yardımlaşma hareketine başlamıştı. Urla Kaymakamı Murtaza Dayanç’ın koordinesinde, Öğretmen  Nimet Aras’ın sorumluluğunda Urla Devlet Demiryolu Kampı’nın kapıları da depremzedelere, ardına kadar açıldı. Türk Kızılay’ı Urla Şubesi, başkanı, hizmetlisi ve tüm gönüllüleri mesai mefhumu gözetmeden depremzedeler için seferber oldu. Devlet Demiryolu Kampı Tesislerinde bir süre ağırlanan Duygu ismindeki depremzede hanımefendinin Türk Kızılay’ı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Çağatay Saltık’ a bugün attığı mesaj herkesi sevindirdi, bir o kadar da duygulandırdı.

Depremzede Duygu Hanımın Mesajı: Merhaba Nurgül Hanım ben Adıyaman’dan depremzede Duygu, Urla’da kampta hamileydim, ellerinizle beslediğiniz yavrum doğdu, 6 aylık oldu, emekleriniz için size çok teşekkür ederim. dedi.

Türk Kızılay’ı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Çağatay Saltık kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:  “6 Şubat Depremin de TCDD Yolları kampın da 95 gün misafir ettiğimiz ailemizden gelen mesajla çok mutlu olduk. Bebekleri uzun ömürlü olsun mutlu mesut yaşasınlar. Urla’da bir evleri ve çokça kardeşleri var.”dedi.

 

 

Fotolar: İHA – Urla Can Tv Radyo

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL