Gündem Siyaset

Adım Adım İktidara Yürüyoruz

Halkın arasında şunu gördük. Ekonomik açıdan bunalmış durumdalar. CHP  olarak emek harcarsak sahaya inersek kazanacağız. Aydın yarınlar özgür bir ülke için Cumhuriyet Halk Partisini İktidara taşıyacağız. Yıkılmayacağız, bıkmayacağız aydınlık yarının gençleri için iktidar olacağız.

Adım Adım İktidara Yürüyoruz

Adım Adım İktidara Yürüyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın MYK Yönetim Kurulu Başkanlığına  Aylin Nazlıaka’nın seçilmesiyle, Nazlıaka’nın listesinden girmeyi başaran Hatice Semerci, dört koldan gecesini gündüzüne katarak Türkiye’deki kadınlara ulaşmak için mücadele ediyor. Türkiye’nin her köşesine atmadık adım görmedik yüz, dokunmadık el bırakmadılar. Sağcı, solcu, şucu bucu demeden tüm kadınları kucaklıyor ve yardıma koşuyorlar. Onlar “Cumhuriyet Halk Partinin Melekleri” yardım için tüm kadın kolları kenetlenmiş adeta tek yürek olmuş. Kapı kapı dolaşıyorlar insanların hallerini hatırlarını soruyorlar, sorunlarını dinliyorlar. Çözüm önerilerinde bulunuyorlar.

Hatice Semerci: “Kadın kollarında “Yasam Hak” diye ciddi bir projemiz var. Kadınlarımıza hiçbir ayrım yapmadan, şiddete uğrayan tüm kadınlarımıza destek veriyoruz. Belediyelerimizin yardımı ile kadın sığınma evleri, barolardan yaptığımız anlaşmalarla avukatlık desteği, psikolojik destek sağlıyoruz. Mahkemelerde yanlarında oluyoruz. “444 82 85” hattımız var. Bu hat 7/24 acık bizden yardım talep eden tüm kadınlarımız bu hattı araya bilir. Bizimle iletişime geçebilirler. Onların sorunları bizim sorunlarımızdır. Kadına şiddetin yol haritasını çizeceğiz. Hiçbir kadınımız kendini yalnız olarak düşünmesin. Biz arkalarında dimdik ayaktayız. Yeter ki bizimle iletişime geçsinler. “

  • “Sorumluluk alanlarınız nereleridir?”

Hatice  Semerci: “MYK Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Olarak örgütlenme bağlamında Türkiye’nin her yerinden sorumluyuz ve ilgiliyiz. Kadın örgütlenmesini, partimizin çoğalmasını sağlamak ve iktidar olmak. Nasıl Ak Partiyi kadınlar iktidara getirdi ise  Cumhuriyet Halk Partisini de kadınlar iktidara getirecektir.”

  • “MYK Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Nazlıaka ile aranız nasıl?”

Hatice Semerci:”Çok iyi, MYK Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanımız Aylin Nazlıaka çok çalışkan, çok başarılı daha öncede Millet Vekilliği yapmış birisidir. Göreve başladığımız zaman İlçelerimizin bir çoğunda Kadın Kolları Başkanımız yoktu. Hızla örgütlenmemizi tamamlıyoruz. Üye kaydediyoruz. Büyüyoruz ve güçleniyoruz. Onun Kadın Kolları Başkanlığına seçilmesinden sonra adımız duyulur oldu.”

  • “MYK Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Nazlıaka’nın yönetim kurulu üyelerinden ne talepleri oluyor?”

Hatice Semerci: “Herkese hiçbir parti ayrımı yapmadan yardıma koşun. Bizden olup olmaması önemli değil.” Dedi. Örgütlenmemize çok önem veriyor.

  • “Hatice Semerci’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?”

Hatice Semerci:”Direk sorumlu olduğum illerde örgütlenme ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Afyon, Uşak, Kütahya, Eskişehir’e gidip tüm ilçelerin yönetimleri ile temas halindeyim. Sokaklarında, köylerinde yolları adım adım arşınladım. Kapıları çaldım.  Oralarda olmadığım zaman en az haftada iki defa bazen her gün yöneticileri ile telefonda görüşüyorum. Telefonum 7/24 açık isteyen herkes arayabilir. Gitmek görmek lazım, gitmediğiniz yer sizin değildir. Sürekli iletişim halindeyim. “Yaşam Hak”la birlikte biz kooperatifleri çok önemsiyoruz. Kadın kooperatifleri, tarım kooperatiflerini hayata geçirerek kırsaldaki kadınların kendi ev ekonomilerine getiri sağlayarak, güçlenmesini istiyoruz. Amacımız kadının bilinçlenmesi tabi bilinçlenen kadın ekonomik özgürlüğünü eline alan kadın siyasete de atılır. Ekonomik hakkını da arar. Benim hedeflediğim nokta budur.”

  • “Hiçbir maddi beklenti içinde olmadan çok emek isteyen bir göreviniz var. Eşiniz bu duruma ne diyor ve bu sorumlulukla nasıl başa çıkıyorsunuz?”

Hatice Semerci: “Çalışmak emek vermek lazım, bu bir gönüllülük işidir. Tek beklentim ve amacım  Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olmasıdır. Eşimi sorumluluğum dolayısıyla sık sık yalnız bırakmak zorunda kalıyorum. O da bu durumu gayet hoş karşılıyor ve bana sonuna kadar destek veriyor. Eşim yönünden kendimi çok şanslı görüyorum. Ben onunla evlendikten sonra özgürlüğümü kazandım diye bilirim. Devamlı beni destekleyen bir hayat arkadaşı oldu. Onun yardımları ve desteği olmasaydı ben bu sorumluluğu alamazdım.”

– “Kadın kolları olarak kısa vadeli,orta vadeli ve uzun vadeli planların var mı?”

Hatice Semerci: “Tabii var. Örgütlenmek, eksiklerimizi hızlı bir şekilde gidermek. İktidar olmak. Özellikle Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine önem gösteriyoruz. Uzun zamandır hiç ilgilenilmemiş, dokunulmamış bölgelere gittikçe insanlara dokundukça ses geliyor,  Diyarbakır’da 1000’in üzerinde üye kaydı yaptık. Bayburt’a gittik. Halkın arasında şunu gördük, ekonomik açıdan bunalmış durumdalar. CHP  olarak emek harcarsak sahaya inersek kazanacağız. Aydın yarınlar özgür bir ülke için Cumhuriyet Halk Partisini İktidara taşıyacağız. Yıkılmayacağız, bıkmayacağız aydınlık yarının gençleri için iktidar olacağız.”

  • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer için ne demek istersiniz?

Hatice Semerci:” İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Tunç Soyer çok beğendiğim, çalışkan, projeleri olan, bir siyasetçidir. Özellikle Büyükşehir’in başına geldikten sonra, hayata geçirdiği projeler çok başarılı,  tüm ilçelerimizde kooperatiflere destek oluyor. Tarım ve hayvancılık alanlarındaki projeleri çok etkili ve insanlarımız tarafından da oldukça ilgi görüyor. Ben özellikle şahsım adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibini takdir ediyor ve yapmış oldukları başarılı projeleri için de teşekkür ediyorum. Kendisi İzmir İçin çok büyük bir şanstır.

  • Röportajımızın sonuna geldik. Vatandaşlarımıza son sözünüz nedir?

Hatice Semerci: “Kadın Kolları Genel Başkanım Aylin Nazlıaka’nın dediği gibi hiç birimiz hepimiz kadar güçlü değiliz. Örgütlenmek, örgütlenmek, örgütlenmek… Ak Parti’yi kadınlar getirdi, Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar götürecek. 2021 yılının tüm dünyaya eşitlik, barış, sağlık, huzur getirmesini ve kadına şiddetin son bulduğu yıl diliyorum.”

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL