TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 259.196
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.332
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 79
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.107
Genel

ADİL ENES YILMAZ,MATEMATİKTE İZMİR’İN GURURU OLDU

MATEMATİK OLİMPİYATINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

ADİL ENES YILMAZ,MATEMATİKTE İZMİR’İN GURURU OLDU

İzmir Amerikan Koleji (ACI) Hazırlık sınıfı öğrencisi Adil Enes Yılmaz, Türk Milli Matematik Genç Takımı’na seçildi. Yılmaz, birçok farklı ülkenin katılımıyla düzenlenecek 25. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı’nda ülkemizi dünya şampiyonluğuna taşımak için yarışacak.

 

İzmir Amerikan Koleji (ACI) Hazırlık sınıfı öğrencisi 15 yaşındaki Adil Enes Yılmaz, matematik alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2020 yılından bu yana matematik dalında birçok yarışmada ödüller ve dereceler kazanan Yılmaz, bu başarılarını Türk Milli Matematik Genç Takımı’na seçilerek taçlandırdı. Yılmaz, 25. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı’nda (Junior Balkan Math Olympiad-JBMO) 15.5 yaş altı kategoride Türkiye’yi temsil edecek Türk Milli Matematik Genç Takımı’na seçildi.

 

MİLLİ TAKIMLA OLİMPİYATLARA

Türkiye’nin dört bir yanından katılan 2 bin 475 yarışmacıyı geride bırakarak 6 kişilik Milli Takım’a seçilmeyi başaran Yılmaz, Temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanan 25. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı’nda ülkemize şampiyonluk kazandırmak için yarışacak. Milli Matematik Genç Takımı’nda yer alan 6 genç , 16-26  Haziran’da çevrim içi olarak yapılacak kampa katılarak olimpiyat için hazırlanacak. Genç matematik dâhileri, Temmuz ayında da 11 Balkan ülkesi ve birçok misafir ülkenin katılımıyla gerçekleşecek Balkan Olimpiyatı’nda ülkemizi temsil edecek.

 

MATEMATİK TUTKUNU

Adil Enes Yılmaz, 2019 yılından bu yana matematik alanında başarıdan başarıya koşuyor. 29 Ağustos 2020’de TÜBİTAK 28. Bilim Olimpiyatı Birinci Aşama Sınavı’na giren Yılmaz, 2 bin 475 kişi arasından 2’nci oldu. 4-5 Mart 2021’de aynı yarışmanın ikinci aşamasında 5’inci oldu ve gümüş madalya aldı. 22-23 Mayıs 2021’de ise TÜBİTAK 2021-Bilim Olimpiyatları Programı kapsamında seçilip yetiştirilerek Milli Takım’da yer almaya hak kazanan 6 genç matematikçimiz arasında yer alma gururu yaşadı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL