Genel

Urla’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılı Kutlandı

23 Nisan Urla’da pandemi önlemleri altında kutlandı.

Urla’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılı Kutlandı

23 Nisan Urla’da pandemi önlemleri altında kutlandı.

Urla Cumhuriyet meydanında saat:9:00’da Urla İlçe Eğitim Müdürü İzzet Gündüz’ün Atatürk püstüne çelenk koymasıyla başlayan tören, sırasıyla siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin çelenk koymasıyla devam etti.İstiklal Marşının okunması ve aziz sehitlerimiz için yapılan saygı duruşundan sonra, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından şiirlerin okunmasıyla son buldu.

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç: “Ne mutlu bizlere ki demokrasi ve milli iradenin tecelli ettiği yüce meclisimizin kuruluşunun 101. Yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor; Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan’ın dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirerek, tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşama hayaline vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, dava arkadaşları ve aziz şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İzzet GÜNDÜZ’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı;

“Millet olarak milli iradenin hayat bulduğu Türkiye Millet Meclisi’nin açılışının 101.yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Milletimizin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin, özgürlük tutkusunun ifadesi olan 23 Nisan 1920 tarihi, bizim için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Toprakları işgale uğramış, esarete mahkûm edilmek istenen Milletimizin yokluklar içerisinde var ettiği Millet Meclisimiz, milli iradenin kalbinin attığı yer olmuştur.

Bu sene, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılını büyük coşkuyla stadyumlarda, meydanlarda çeşitli etkinliklerle kutlamayı çok isterdik. Covid -19 salgının devam etmesi nedeniyle bu mümkün olamayacak. Çocuklarımızın bayramını evlerimizde yapacağımız etkinliklerle kutlayacak, bayram coşkusunu evlerimize taşıyacağız.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yarının büyükleri çocuklarımıza verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermek adına, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan’ ı Türk Çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir. Bizim en önemli görevimiz geleceğin yetişkinleri olacak, topluma yön verecek çocuklarımızı ve gençlerimizi, Ülkesini ve Milletini seven, Cumhuriyete sahip çıkan, demokrasiye ve hukuk kurallarına ve milli iradeye saygılı, onurlu ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu vesileyle; Özgürlük ve bağımsızlık duygularımızı pekiştiren, barış ve huzur içinde yaşama kararlılığımızı ortaya koyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten ve samimi duygularımla kutlar, tüm çocuklarımıza ve meşaleleriyle onları geleceğe taşıyan tüm öğretmen arkadaşlarımıza, sevgilerimi ve saygılarımı sunarım. “Dedi.

 

Urla Ak parti ilçe Başkanı Murat Nart: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başka hiçbir makam, ulusun alınyazısında etkin olamaz “söyleriyle egemenliğin Türk Millete teslim edilişinin 101. yıldönümünün gururunu yasarken; başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere tüm hemşerilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutlarım.”

 

Urla CHP ilce Başkanı Hakan Özbadur sosyal medya hesabındaki açıklaması: “Meclisimizin 101’inci kuruluş yılında, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu cennet vatanın bağımsızlığı için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.”

 

Urla İyi Parti ilçe Başkanı Yüksel Bıyık: “Yine 23 Nisan Yine Bir Bayram Sabahı Yine İYİ’ler meydanda… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.” dedi.

 

MHP Urla İlçe Başkanı TERCAN AYHAN ‘da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı..

Urla Esnaf Odası Başkanı A.Birol Aydınhan sosyal medyadan paylastığı mesajı:” Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bugünü çocuklara armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yılı kutlu olsun…” Dedi.
Dün 23 Nisan Konulu Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verilmişti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 101.yıl etkinlikleri kapsamında ilçemizde, Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokullar arası resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Belediye Başkan v. Kaymakam DAYANÇ makamında takdim etti. Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ederek bayramlarını kutlayan DAYANÇ; “Sizler ülkemizin geleceğisiniz. İleride çok daha başarılı olup ülkemiz adına yararlı işler yapacağınıza ve bizleri gururlandıracağınıza inancım tamdır” dedi.
MİNİKLERİN KAYMAKAMLIK HEYECANI
Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından çocuklar temsili olarak Kaymakamlık makamı koltuğuna oturdu. Heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, hep bir ağızdan “ Çocuklar hep gülsün” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL