TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel

14 Mayıs Eczacılık Gününde Birlik Mesajı

İZMİR ECZACI ODASI (İEO) TARAFINDAN 14 MAYIS ECZACILIK GÜNÜ NEDENİYLE CUMHURİYET MEYDANINDAKİ ATATÜRK ANITINDA DÜZENLENEN TÖRENDE KONUŞAN İEO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ECZ. TUNCAY SAYILKAN, BU ZOR DÖNEMDE FEDAKARCA HİZMET VEREN TÜM ECZACILARIN ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENDİĞİNİ SÖYLEDİ.

14 Mayıs Eczacılık Gününde Birlik Mesajı

İzmir Eczacı Odası (İEO) tarafından 14 Mayıs Eczacılık Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtında düzenlenen törende konuşan İEO Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, bu zor dönemde fedakarca hizmet veren tüm eczacıların önemli bir görev üstlendiğini söyledi.

İzmir Eczacı Odası (İEO) tarafından her yıl 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Eczacılık Günü etkinlikleri, bu yıl küresel Covid-19 salgını nedeniyle sadece Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtında düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Eczacılık mesleğinin akademik kuruluşunun 181. yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda İEO yönetimi, sosyal mesafe kurallarına uyarak ve maskeli şekilde Atatürk Anıtına çelenk sunarken; programda konuşan İEO Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, salgın sürecinin el birliğiyle atlatılacağını vurguladı.

Pandemi nedeniyle fedakarca hizmet veren ve yoğun şekilde çalışan eczacıların birey ve toplum sağlığı açısından önemli görevler üstlendiğini belirten Başkan Sayılkan, “Bu sene, eczacılık mesleğinin akademik kuruluşunun 181. yıldönümünü biraz buruk da olsa kutladık. Çünkü ilk kez defa bu yıl, Covid-19 salgınının getirdiği riskler nedeniyle etkinlik yapamadık; eczacılarımız ve vatandaşlarımızla bir araya gelemedik. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgınla mücadele aralıksız devam ediyor. Bu dönemde birçok etkinliği ertelemek zorunda kaldık. Sosyal mesafemize dikkat ederek, devletimizin aldığı tedbirlere uyarak bu süreci tamamlamak durumundayız. Bu süreci birlikte atlatacağımıza inanıyoruz” dedi.

“Etkinlikler Eylül’de yapılacak”

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ancak salgın nedeniyle ertelenen Eczacılık Günü etkinliklerini Eylül ayı içinde gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Sayılkan, “Oda olarak her sene büyük bir coşku ve katılımla düzenlediğimiz etkinliklerimiz vardı. Bu özel günde Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde pilav günü düzenliyor; 30., 40. ve 50. yılını doldurmuş meslektaşlarımıza plaket taktim ediyorduk. Yine Ege Üniversitesi ile Katip Çelebi Üniversitesindeki eczacılık fakültelerimizde bilimsel içerikli toplantılarımız oluyordu. Bunların hepsini geçici süre erteledik. Bir aksilik olmaz ve salgın mücadelesinde başarılı olursak; ertelediğimiz bu etkinlikleri Eylül ayı içinde yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Birey ve toplum sağlığı açısından son derece hassas bir dönemden geçildiğini aktaran Başkan Sayılkan, “Bu zor dönemdeki katkıları, olağanüstü gayretleri ve fedakarlıkları sebebiyle eczacılarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Virüsle mücadelede eczacılarımız, kendilerini ve çalışanlarını koruyup virüsle ilgili alınan kurallara uyarak; bugüne kadar sürdürdüğümüz sağlık hizmetinin üstüne bir de virüsle ilgili doğru bilgilendirmeler yaptılar. Böylece bu süreçte çok önemli görev üstlendiler. Hepsinin emeğine sağlık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL