TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Köşe Yazıları

URLA’YI CEZALANDIRMAK, URLALIYI CEZALANDIRMAK

Yazan Önder Şengüler

URLA’YI CEZALANDIRMAK, URLALIYI CEZALANDIRMAK

Değerli okurlarım öncelikle hepinize saygılarımı sunarım. Geçtiğimiz günlerde yazdığım ‘TUNÇ SOYER Urla’da’ başlıklı yazım oldukça ses getirmiş. Birçok CHP’li arkadaşım beni arayarak hislerine tercüman olduğumu söyledi ve teşekkür ettiler. Arkadaşlar ben yazı yazarken ne talimat alırım, ne izin alırım ne de bu işten para kazanıyorum. Ben olması gerekenleri dilim döndüğünce yazmaya çalışan bir amatörüm!

 

Gelelim Tunç Soyer’in Urla ziyaretinin detaylarına; Tunç Başkan kalabalık bir ekiple geldi Urla’ya, geldi gelmesine ancak bana göre amacı hizmet değil hinlik yapmak, ortalığı germekti. Kum Denizi’ne gitti orada fotoğraflarla mesajlar verdi. Kum denizinden yeni yatırımlar yapılacağından bahsetti. Ardından Urla’da bulunan Büyükşehir Hizmet binasına gidip açıklamalar yaptı. Tunç Başkan Urla’ya yeni dolmuş ve otobüs garajı yapılacağını söyledi. Ardından da tüm Urlalı vatandaşlara SMS yolu ile mesajlar gönderip 100 milyon TL. Yatırımın Urla’ya 2 yılda yapıldığından bahsetti. Şimdi arkadaşlar size Tunç Soyer’in hinlik, ortamı germek, siyasi mesaj ve halkı geçiştirmeye yönelik bu Urla ziyareti ile ilgili birkaç detay vermek istiyorum.

– Kum plajı ikinci etap çalışmalarına başlayacağız dedi ancak Urla Belediye’si şuan kum denizinde yeni bir planlama yaparak daha kullanışlı bir alan yaratmak üzere çalışmalara başladı. Soyer Urla Belediyesi’ne karşı atak yaparak siz bir şey yapmayın, ben yapacağım dedi aslında

– Urla Belediye’si mevcut belediye binasını yıkıp yerine meydan yapmak üzere çalışmaları bitirdi. Yeni Belediye binası şuan garaj olarak kullanılan alana inşa edilecek. Garaj ise Sanayi’de bulunan Belediye Şantiye Alanına taşınacak. Tunç Soyer’in aslında yeni garaj projesi falan yoktu amacı Urla Belediyesi’nin yeni yapacağı Belediye hizmet binası ve yeni garaj projelerini engellemekti. Bunların ruhuna ters proje üretmek, iş yapmak ama engelleme konusunda üstlerine kimseyi tanımam.

– Gelelim gururla söylediği ‘ Urla’ya 100 milyon yatırım yaptık’ masalına. Tunç Başkan Urla’nın yerleşik nüfusu 60.000 üzerinde yani Çeşme’den ve Karaburun’dan çok daha büyük bir ilçeyiz. Yine Tunç Başkanın söylemine göre Karaburun’a 160 milyon TL. Yatırım, Çeşme’ye ise 280 Milyon TL. Yatırım yapıldığını beyan etti, Sayın Soyer. Değerli Urlalılar işte CHP’li Tunç SOYER için Urla’nın değeri bu kadar. Yarım adada en az yatırım alan ilçe Tunç Başkan’ın kendi tabiriyle Urla’dır. Tekrarlıyorum çeşme 280 milyon, Karaburun 160 milyon ama KAYYIM ’la yönetilen ve nüfusu daha kalabalık olan URLA 100 Milyon TL. Ama söylemleri ise gurURLA. Şaşırmak böyle bir şey işte.

 

Arkadaşlar gördüğünüz gibi CHP’li Büyükşehir Belediyesi Urla’yı cezalandırıyor. Yatırım yapmıyor tamam onu anlıyoruz ama yapılacak yatırımlarında önünü kesiyor. Yahu Urla’da başka eksik yok mu da gidip Urla Belediyesi’nin proje yapacağı yatırım yapacağı alanlarda yeni Projeler açıklıyorsun? Amaç nedir? Tabi ki URLA’YI CEZALANDIRMAK, URLA’LIYI CEZALANDIRMAK. Başkan Kayyım atanmasına sebep olan sensin. Kendi kadrona FETÖcü almışsın haberin yok ama cezayı Urla’ya kesiyorsun. Urlalılar zekidir Tunç Başkan bu işin hesap yeri de elbette sandıktır. O gün geldiğinde bu çilenin hesabı illaki sorulacaktır.

 

Dün basın açıklaması yapmış Tunç Soyer. Özetle demiş ki “Kayyım işine baksın bizim işimize karışmasın.”

Tunç Başkan aman rica ediyoruz biz Urla’da yaşayan vatandaşlar olarak sana aramızda toplayıp 100 milyon TL. Harcamanı iade edelim sen Urla’dan elini ayağını çek. Her yerimiz çukur, her yerimiz sinek ısırığı, her yer koku,  arıtman arızalı, vapur seferlerimiz iptal ve bizler 2021 yılında körüklü otobüse binmeye devam ederek sayende yaşamaya çalışıyoruz. Seçim beyannamesinde bulunan İYTE’ye kadar uzanacak olan “METRO” hattının inşaatını beklerken başkan SOYER bize “YENİ GARAJ MÜJDESİ” verdi Değerli Urlalılar. Yani anlayacağınız 2024, kalırlarsa 2029 bizler körüklü otobüslere binmeye devam edeceğiz.

 

Başkan şaşırmış anladık tamam da bu CHP ilçe Başkanlığı’nı anlamakta zorlanıyorum. Yine bir basın açıklaması yapmışlar Kayyım projeleri bize sormuyor, biz yeni yatırım istemiyoruz diyerek bir açıklama yapmışlar. Aslında CHP ilçe Başkanlığı ’da haklı şaşkınlar, İlk defa böyle projeler duyuyorlar. Bunlar nedir diye meraktalar! Şaşkınlar! Sitemleri sanırım nu sebeple ancak geçen yazımda belirttiğim üzere GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEYİZ. Hadi siz 2023 ve 2024 seçimlerine hazırlanın bırakın Belediye işlerini! Bırakın da insanlar işlerini yapsınlar. Urla Halkı size bir şans verdi siz gittiniz bu şansı FETÖ’cüye teslim ettiniz. Şimdi sızlanmanın da, ağlamanın da, engel olmanın da anlamı yok. Lütfen Tunç Başkanınız ile beraber Urla’dan elinizi çekin…

Kalın sağlıcakla…

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL