Dünya Siyaset

URLA’DA AK PARTİ VE CHP

Önder Şengüler Yazdı…

URLA’DA AK PARTİ VE CHP

Urla Siyaseti son zamanlar da ısındı hareketlendi. Seçim yok ama siyasetin son derece hareketlenmesi aslında Chp içinde yaşanan “başkan ben olmalıyım” kavgasının eseridir. Çünkü Chp’de ; kimi aday yaparsak kazanır ilçe bizim kalemiz mantığı hakimdir. Bu sebeple de Chp li siyasetçiler adeta birbirlerini ezercesine ve Halkın görüşlerini hiçe sayarak kendi içlerinde ciddi bir iktidar olma kavgasına tutuşmuşlardır. Skandal haberlerin ardı arkası kesilmedi kesilmiyor maalesef…

Hadi hep beraber 2020 urla Chp’sini bir hatırlayalım ;

– Halkın karşısına aday olarak çıkartılan ve yüzde 68 oy alan Eski Belediye Başkanı Burak Oğuz fetö terör örgüt üyesi çıktı. Urla tarihinde ilk defa “kayyım” kelime anlamını öğrendi. Chp’de fetö örgüt üyeliği ile tutuklanan İlk Belediye Başkanı Urla’dan çıktı.

– Tunç Soyer Chp yönetimine Kayyım’u tanımayın hatta itibarsızlaştırın diyerek aslında hukuki olarak ta suç işledi ve Devlet otoritesini yok saydı.

– Chp’de ilk skandal mektup bir benzinlik ruhsatı ile ilgili gündem oldu ve olay Türkiye’de duyuldu.

– Chp’de ikinci mektup skandalı patlak verdi ve Eski Belediye Başkan Vekilleri Kıpkıp sosyal medyadan isyan ederek “Beni neden başkan adayı yapmadınız.” diyerek partisini eleştiri yağmuruna tuttu. Hatta bazı Meclis Üyelerinin ve İlçe Başkanının Tunç Soyer’in talimatına aykırı hareket ettiğini beyan etti.

– ilçemizde patlak veren orman arazilerinin usulsüz satışı ile alakalı yapılan operasyonda bazı Chp’li yöneticilerin ismi geçti.

– İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin etik olarak uygun değil dediği bir arazi satışında yine Chp’li meclis üyelerinin ismi geçti.

Yani nerede bir skandal , nerede bir kavga , nerede bir rant var orada Chp vardı. İlçe olarak  2020’de bir Chp’yi takip ettik , birde covid’i… Maalesef her ikisi de hayatımıza olumsuz etkiler de bulundu.

İlçemizin Bir diğer Siyasi gücü İktidar Partisi olan Ak Parti ise bu süreci ilçe’de büyüme , Halka hizmet , sansasyon ve dedikodudan uzak geçirerek kendi içinde birlik ve beraberlik sağlayarak büyüme trendini çok yukarılara çıkardı. Yarın bir yerel seçim olsa Ak Parti seçime en hazır parti görünümünde. İlçe Başkan’ı Murat Nart Başkanlığın da Teşkilat önemli işlere imza attı.

– Parti içi muhalefet , kavga , iktidar olma savaşları hiç olmadı. Tek Aday , tek liste ile kongresini yaptı Ak Parti.

– Kayyım yönetiminde geçen bir yılda Ak Parti ilçe Teşkilatı belediye binasına müdahale etmedi. İşçi kıyımları olmadı. Kimse bir baskı görmedi. İlçe de iktidar olan Ak Parti hiç bir rant talan işinin içinde olmadı.

– Chp’nin seçim kazandığı ilçemizde Kent Konseyine siyasi temsilcisini sokabilen tek parti Yine Ak Parti oldu.

– Pandemi sürecinde Halkın hep yanında oldu Teşkilatı ile birlikte Sayın Nart. Sosyal yardımlar , vatandaş talepleri anlık takip edildi ve mağduriyet yaşanmaması için ciddi emek verdi ve başarılı oldu Ak Parti.

– Chp’li yöneticilerin çoğunlukta olduğu Urla Gençlik Bayan Basketbol Takımının bile yardımına Ak Parti ilçe Başkanı Murat Nart yetişti. Urla’nın en büyük değerlerinden olan bu kulübü Chp’li yöneticiler icraya verip hesaplarına bloke koyarak kitlemişler. Ancak Sayın Nart spor a siyaset bulaştırmayalım mantığı ile Medikal ve İnşaat sektöründe faaliyetleri olan iş adamı Ümit Arslan’ı takıma sponsor yapmaya ikna ederek ilk etapta 150.000 tl bir kaynak aktarımı ile bu nezih ve başarılı kulübümüze de destek olmuştur.

Yani işin özeti spordan , sağlığa , yerelden , genele Ak Parti her yerde oldu. İlçe de şuan esnaf odası seçimleri olsa Ak Parti hangi Adayı işaret etse o kazanır. İlçe de şuan Ziraat odası başkanlığı seçimleri olsa Ak Parti adayı kazanır. Bir parti mektup , rant , iktidar , kavga , sansasyon ile anılırken diğer parti hizmet ile anılıyor.

Artık son kararı Değerli Urla halkı verecektir…

Yazan: Önder Şengüler

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL