Genel Köşe Yazıları

Tunç Soyer URLA’da!!!

Yazan Önder Şengüler

Tunç Soyer URLA’da!!!

Tabi ki Tunç Başkan Urla’da değil arkadaşlar, ben kendisini Urla’da 2 defa gördüm. Bir defa deniz de yüzüyordu bir pazar günü! Diğerinde ise, Fetö örgüt üyesi olduğu tespit edilen ve tutuklanan Burak Oğuz’un cezaevine girdiği gün Urla’ya gelmiş ve Urla halkına bir sürü sözler vermişti. O gün bugündür Sayın Tunç Soyer Urla’ya uğramadı. Tam 16 ay önce Sayın Tunç Soyer Urla’yı ben yöneteceğim merak etmeyin bizim kayyım’a ihtiyacımız yok demişti. Hatta meclis üyeleri ile bir toplantı düzenlemişti ve talimatlar vermişti. Demişti ki ; “kayyıma hizmet yaptırmayacağım. Tüm hizmetleri bizzat ben takip edip yerine getireceğim. Siz meclis üyelerine de görev veriyorum devamlı saha da olacaksınız.” Bakın işte arkadaşlar bu sözlerin üzerinden tam 16 ay geçti. Siz Tunç başkanı Urla’da gördünüz mü? Tabi ki HAYIR. Malum bunların her şeye hayır deme gibi bir alışkanlıkları var yani doğalarında “hayır” var. Şimdi bir kaç CHP’li arkadaşım diyecek ki; ağaçlı yolu asfalt yaptı. Tabi ki yapacak kardeşim çünkü Gediz Elektrik kazı yapmadan önce asfalt parasını peşin ödüyor. Bir zahmet parasını aldığı asfaltı da yapsınlar lütfen. Başka ne yaptı, Sayın Soyer! Gülbahçe de 27 milyon TL ihale bedeliyle kanalizasyon yapımına başladı Sayın Soyer. İyi de yıl olmuş 2021, üstelik Gülbahçeli vatandaşlar evlerini yapmak için yıllar önce “kanalizasyon katılım” bedelini ödemiş. Parayı peşin vermiş şimdi nerdeyse yalvar yakar bir kanalizasyon ihalesine çıktılar. Gerçi o yatırımda biter mi? Bitmez mi? O kısmı da meçhul. Çünkü birçoğunuzun bilgisi yoktur diye düşünüyorum, edindiğim bilgiye göre; izsu ve İzmir Büyükşehir’e iş yapan Firmaların çoğu alacakları için icra takibi başlatmışlar. İzmir Büyükşehir belediyesi aylardır Müteahhit Firmalara ödeme yapamıyormuş. Birçoğu alacakları için icra dairelerine ve avukatlarına talimat vermiş, sıraya girmiş durumdalar. Anlayacağınız “sözde” kredi notu Hükümetten daha iyi diye lanse edilen İzmir Büyükşehir Belediyesi için önümüzde karamsar bir tablo var. İşler hiç iyi ye gitmiyor. Kaldı ki aklıselim, zeki bir vatandaş bu icra takiplerinden sebep Büyükşehir Belediyesine “kamu zararına” sebep olmaktan dava açtırır ise Tunç Başkanın başı da ağrır diye düşünüyorum.

Bu hafta Büyükşehir’i kaleme almamda ki sebep ise Urla’da ki sorumluluklarını yerine getirmemesidir. Perişan olduk gerçekten vatandaş olarak ciddi zordayız kazılan yollar sebebiyle. Araçlar perişan oldu, sinirimiz bozuldu artık. Yani koca büyükşehirde 4 tane kürekçi ile bir traktör yok mu? En azından kazılan kanallara geçici müdahale etseler. Urla’dan size %68 oy çıktı. Bu oy oranının hiç mi hatırı yok. İzmir gaz doğalgaz yapımı sebebiyle bozacağı yolların parasını peşin peşin Sayın Tunç Soyer’in Büyükşehir Belediyesi’ne yatırmış. Para kasada! Ama hizmet nerde bilen yok. Yoksa “kayyım nedeniyle Urla’ya hizmet verme noktasında bir provokasyon mu var? Artık aklıma bunlar gelmeye başladı. Yollar paramparça, parası ise kasanızda! Neden yapmıyorsunuz o zaman bu yolları.

 

Bir sözümde CHP’li yönetici arkadaşlara! Arkadaşlar hiç mi rahatsız olmuyorsunuz? Toz, toprak, çukur, kaza, sinir, stres sizi rahatsız etmiyor mu? Bakınız insanlar bu yollarım Büyükşehir e ait olduğunu biliyor ve hizmet konusunda herkes sizlerden şikâyetçi. Yarın yine bu vatandaştan oy isteyeceksiniz.

 

CHP demişken aklıma düştü birden. Geçenlerde CHP’li “eski meclis üyesi” bir abimizin yazısına denk geldim. Diyor ki “demokrasi istiyorum, bi sebeple de benim belediye başkanlığına devam etmem lazım, yani özetle CHP’li abimiz demiş ki beni başkan yapın. Normal tabi ki bu hayatta hepimizin herkesin bir hayali var. Ben kıymetli Kaymakamımız Sayın Murtaza Dayanç beyefendiden, bir vatandaş olarak arz ve talepte bulunacağım. Diyeceğim ki “ Efendim malum önümüzde 23 Nisan kutlamaları var. Bu yıl maalesef covid sebebiyle okullar kapalı, öğrenciler de evde. Bu koltuğu çok isteyen bir eski meclis üyemizi 23 Nisanda bir günlüğüne koltuğa oturtsak, dünya gözüyle bu anı yaşasa olur mu” diyerek bir talebimizi iletmeyi düşünüyorum.

 

Daha yaşanılabilir bir Urla için bizim bizden başka kimsemiz yok arkadaşlar. Bu sebeple umudumuz Urla Belediyesi. Hep birlikte Belediyemize, Başkanlık Özel kalem müdürümüze, Başkan Vekilimiz Sayın Murtaza Dayanç beyefendiye destek olmalıyız. Urla için müthiş projeler hayata geçme aşamasında. Gün kavga ayrışma günü değil birlik beraberlik günüdür.

Kalın sağlıkla, mutlu huzurlu günler dilerim…

Yazan Önder Şengüler

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL