TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Köşe Yazıları

ADLİYEDEN ANILAR -BAHRİ KARATAŞ

HAYATINI ADLİYE KORİDORLARINDA GEÇİRMİŞ, ADLİYE MUHABİRİ BAHRİ KARATAŞ ANILARI…
YAZAN BAHRİ KARATAŞ

ADLİYEDEN ANILAR -BAHRİ KARATAŞ

ADLİYE’ DE İŞLENEN CİNAYETLER?

İZMİR Adliyesi Konak SSK bloklarında faaliyette iken, adliye muhabiri olarak görev yaptığım yıllar da iki cinayet işlendi. Birinci cinayet ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu üçüncü kattaki koridorda meydana geldi. Aralarında daha önceden husumet bulunan A.Y. husumetlisi tutuklu bulunan M.U. jandarmalar arasında elleri kelepçeli olarak duruşma salonuna getirilirken, silahını peş peşe ateşledi. M.U. olay yerinde hayatını kaybetti. Zanlı A.Y. ise suç aleti tabancayla birlikte kıskıvrak polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

 

Asıl soru ise girişlerde x-ray cihazı ve elle kontrolün yapılmasına rağmen suç aleti silahı adliyeye nasıl soktuğu idi. Aradan zaman geçti zanlı A.Y. hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Duruşmalarını izlemeye başladım. Duruşma salonuna alımlı güzel bir kadın da geliyordu. O çok dikkatimi çekti. Duruşma sonrası avukatı ile görüşme yaptım. Bana bu davayla ilgili çok güzel bir haber yapacağımı, kendisinden haber beklememi söyledi.

 

Çok merak ettim, acaba neydi bu süpriz haber. Merağım çok geç kalmadan öğrendim. Zanlının duruşmaların izlemeye gelen alımlı ve güzel kadın, ölen kişinin kızıymış. Meğerse zanlı ile ikisi bir birini çok seviyormuş. Avukatın güzel haber dediğine gelince. Alımlı kadın, babasını öldüren zanlı A.Y. ile evlenmeye karar vermiş. Çiftin nikâhı Buca Kapalı Cezaevinde kıyıldı. Bu mutlu günde bende oradaydım. Haberi yapmak için bakanlıktan izin almıştık. Her iki sininde yüzü mutluluktan gülüyordu. Demek ki alımlı kadının aşklarının engeli babasıymış.

 

 

CEZAEVİ ARACINDAN İNDİRİLİNCE ÖLDÜRÜLDÜ

 

Polis telsizinden Gaziemir Adnan Menderes Havalimanı karşısında bulunan bir işyerinde beş kişinin öldürüldüğü haberi anonsu geçti. Gazeteden bir başka muhabir arkadaşımla olay yerine gittik. Cinayetin işlendiği yere kısa sürede vardık. İçeri girdiğimizde her odada bir cesetle karşılaştık. Yerler kan gölünü andırıyordu. Olayın failini polis kısa sürede yakaladı. Cinayeti işleyen kişi alacak verecek meselesi olduğunu, bu yüzden cinayeti işlediğini söyledi.

 

Ama bu kişi bir tetikçiydi. Tutuklanıp cezaevine götürüldü. Üç dört duruşması yapıldı. Polis her duruşmada sıkı güvenlik tedbiri alıyordu. Ama karşı taraf onun biletini çoktan kesmişti. Bunun içinde yaşı küçük bir tetikçi bulunmuştu bile. Bir sabah, tutuklularla birlikte cezaevi nakil aracıyla adliyeye getirildi. Adliyenin nezarethaneleri karakolun altında bulunan bodrum katta idi. Jandarma, etrafta güvenlik tedbiri almıştı almasına. Beş kişiyi öldüren T.K. elleri kelepçeli olarak nakil aracından elleri silahlı jandarmalar arasında nezarethaneye götürülmek için indirildi.

 

Gözleri ile yukarıdan kendisini seyreden bir yakını var mı diye baktı. Bu onun son bakışıydı. Yakını yoktu ama celladı oradaydı. Küçük tetikçi belinden çıkardığı silahı peş peşe T:K.’nın üzerine sıktı. Şarjörde ki tüm mermileri boşalmıştı. T.K. kanlar içinde yere yığıldı. Silah sesiyle herkes panik içinde sağa sola kaçmaya başladı. Zanlıda bu kargaşadan faydalanıp kaçtı. Daha sonra suç aleti silahı ile polise gidip teslim oldu. Zanlının yaşı daha 17 idi. Babası da yeraltı dünyasının ünlü isimlerindendi. Mafya arasındaki hesaplaşma küçük tetikçiye yaptırılmıştı. O tetikçi yaşı küçük olduğu içinde fazla ceza almamıştı. Şimdi 40 yaşlarında olması lazım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL