TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 223.238
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.143
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 57
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.214
Genel Köşe Yazıları Siyaset

ADD,FETÖCÜ,CHP

Önder Şengüler Yazdı..

ADD,FETÖCÜ,CHP

Değerli okurlarım öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım. Bugün Urla’da 19 Mayıs ATATÜRK’ü anma , Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına istinaden sabah törenler yapıldı. Günün anlam ve önemine istinaden hepimiz duygulandık. Buraya kadar her şey normaldi ancak Urla’mızda her şeyin normal seyrinde gitmesine illaki birileri bir çomak sokuyor.

Arkadaşlar şimdi size sormak istiyorum? Atatürk’ü Andığımız bu özel günde sizce Atatürk yaşıyor olsaydı , bugün aramızda olsaydı! Urla Meydanında “sözde” alternatif tören adı ile yapılan bir etkinlikte fetö terör örgütü üyesi olması nedeniyle hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezası verilen , bu sebeple belediye başkanlığı görevine son verilen bir kişinin törende en önde bulunmasına nasıl bir tepki verirdi. Benim okuduğum , araştırdığım ATATÜRK Tören alanında bulunan herkese bu konuda ağır tepki verirdi. Bir tarafında Chp Urla ilçe Başkanı Hakan Özbadur , diğer tarafında Add urla şube başkanı , diğer tarafta İyi Parti Urla İlçe Başkanı , Urla Kent konseyi başkanı , Urla PTT müdürü… ilginç bir durum ilginç bir “sözde” tören amaç nedir , ne için toplanılmış bende anlamadım açıkçası.

Arkadaşlar Fetö örgütü Devlet tarafından Terör örgütü olarak ilan edilmiş ve hergün devam eden operasyonlar yapılmaktadır. Terör ’ün dili , dini , rengi olmaz , terör terördür. Şimdi o alanda pkk örgüt üyesiyle resim vermekle , fetö örgüt üyesi ile resim vermek arasında ne fark vardır. Şimdi birileri diyecek ki “ cezası daha onaylanmadı” o zaman bende diyorum ki Ağır ceza mahkemesi bu konuda kararını vermiş. Kişi gitsin kendini önce bir aklasın aldım beraat imi desin ondan sonra çıkın hep beraber gidin Urla Meydanında halay çekin bana ne! ama şimdi bu resmi veremezsiniz. Bu kareye girenleri daha fazla kırmak istemiyorum ama yaptığınız büyük bir hatadır.

Konu açılmışken birazda ADD isimli derneğe değinmek istiyorum. Bu ADD denilen dernek Chp’nin arka bahçesi midir? Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Lideridir. Hiç bir gruba veya partiye ait bir isim değildir. Bir dernek kurmuşsunuz adına da Atatürkçü Düşünce Derneği demişsiniz , tişörtler , şapkalar , kupalar ile Atatürk’ün ismi üzerinden siyaset yapıyorsunuz. Atatürk size ait değildir , Atatürk sizin uhdenizde bir LİDER değildir. Hepimizin Lideridir , hepimizin Önderi’dir. O zaman bu büyük ismi kullanarak kendinizi bir Partinin arka bahçesi haline getirmeyin. Bu büyük Ulu ve Yüce Liderin kemiklerini daha fazla sızlatmayın. Sizde zerre kadar Atatürkçülük olsa Gidip o Chp’ye tepki verirdiniz. Bakın Chp İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu görevine devam ediyor! Ne oldu nerede sizin Atatürkçülüğünüz? Kadın diyor ki ben “Atatürk demiyorum” sizin bu söyleme bir tepkiniz yok mu? Add tören yapıyorsun ama tüm partileri çağırmıyorsun? Mesela Ak Parti’ye davetiye yolladınız mı? Tabi ki hayır. Çünkü dediğim gibi sizin derdiniz Atatürk değil , sizin dersiniz chp’ye hizmet etmek , onun arka bahçesi olmaktır. Bir Canan kaftancıoğlu’na tepki veremiyorsunuz ama her yenize Atatürk yazıp sokaklara çıkıyorsunuz.

Bir sözümde Hakan Özbadur Başkana! Kılıçtaroğlu ile Fetöcü Burak Oğuz’u yan yana görmüştüm ama Chp İlçe Başkanı Hakan Özbadur hiç bir zaman yan yana gelmiyordu. Chp İlçe Başkanı Hakan Özbadur’a fetöcü Burak Oğuz ile arasına mesafe koyması nedeniyle saygı duyuyordum. Bu saygımızı da Hakan Başkan son bir kaç gündür sergilediği tavırlar nedeniyle yitirmek üzere. 20 meclis üyesini kaybettin , 28.000 seçmenin oyunu kaybettin , çok zor durumlarda kalmana sebep olan bir Terör örgüt üyesi cezası alan adam ile Atatürk’ün huzuruna çıkıyorsun. Hakan Başkan bu duruş sana yakışmadı.

Urla PTT’yi çok yoğun diye biliyoruz ama müdür bey sanırım işleri yoluna koymuş yoğunluğu azaltmış. Nerede chp , nerede ADD müdür bey hep orada. Tebrik ediyorum Müdür Bey’i bu kadar yoğunlukta bu işlere zaman ayırabiliyor. Başarılı insanları hepimiz sever sayarız!

Atatürk Cumhuriyeti’nde , terör örgüt üyelerinden uzak , huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum hepinize , kalın sağlıcakla…

 

MURAT ÖZÜN
2014 – 2018 Urla Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL